METANCITY – nejen Hip hop a Ostrava / Tafrob - nejlepší freestyler po letech ve Stounu!

Tafrob - nejlepší freestyler po letech ve Stounu!

STOUN, TAFROB, JAY DIESEL, DJ MAZTAH, ONYX, BJALY, BURCHO, SHUPSTA

Tisková zpráva – Tafrob, DJ Maztah, Jay Diesel 09.04.2011

Tafrob – nejlepší freestyler po letech ve Stounu!

V sobotu 9. dubna se prostory frýdecko-mésteckého Stounu rozechvějí skvělými beaty a rapem, který přivezou Tafrob, Jay Diesel, DJ Maztah a další vynikající reprezentanti žán­ru.

Tafrob je rapper pocházející z Brna. Do podvědomí posluchačů se dostal především díky svému umění ve freestylu. Na svém kontě má bezpočet vyhraných freestyle battlů (odtud „král českého freestyle rapu„). K jeho počátkům, krom freestyle battlů, patří působení ve skupině Zlomenej waz, která vznikla v roce 1998 ve složení Tafrob, Jiří Walker a Koďa. Po čase vstupuje do skupiny DJ Maztah. Po odchodu Kodiho mění kapela název na ZW Cirkus a v roce 2004 vydává svou první a jedinou věc nesoucí název Obě strany mince/Já bych si přál, na jejíž produkci se podíleli Opia a Dup. V roce 2009 vychází druhá deska s názvem „Sup“. Tato deska je mnohem osobnější, ale nechybí ani nadsázka a ironie.

Jay Diesel pochází z Rychnova nad Kněžnou. První texty napsal již v roce 1996, hiphopu se začal věnovat aktivně od roku 2000, kdy natočil první song „Další reálný směr“ ještě v seskupení D. Real. C. (Jay Diesel, DJ Omar). Jako další přišla na řadu nahrávka, která si získala spoustu lidí jménem „Východní slova rytmu smeč“. Začal ve stejný čas jako třeba Tafrob s nímž tvoří duo ve více skladbách a navzájem si hostují. V podvědomí fanoušků zůstaly i dva vinyly. První byl radikálně laděn „Sou věci o kterých se mluví“ s beatem od legendárního DJ-e Opii z Brna. Další singl v podobě vinylu byl pod názvem „Pro svý kočky a psy“.

DJ Maztah je členem nezávislého labelu Blind Deaf. Snaží se skloubit party styl s technickou zručností, dynamickým mixováním a vůbec všeobecnými djskými skills. Jeho sety jsou známy díky perfektní zvukové struktuře a preciznosti mixů, dovedené na nejvyšší úroveň. Dj Maztah hraje hip-hop, r’n'b, old school disco, mash ups ale nebojí se do svých setů zařadit i house, electro, baltimore club, baile funk, new wave či rock.

„Máme před sebou našlapaný večer plný kvalitního hiphopu, který přitáhne fans ze širokého okolí,“ komentuje nastávající akci šéf a dramaturg Stounu Kamil Rudolf. „Jsem rád, že po letech uvítáme jednoho z nejlepších freestylerů a další interprety, kteří ve svém oboru něco znamenají. Kromě Tafroba, Jay Diesela a DJ Maztaha vystoupí Morelokatr, Emeres, MC Gera a MC Accord. Sekundovat jim budou domácí DJ’s Bjaly, Burcho a Shupsta. Vstupenky v ceně 100 CZK budou slosovatelné – výhrou bude volný vstup na koncert americké mega partičky ONYX, která vystoupí ve Stounu 20. května 2011!“ uzavírá dramaturg Stounu.

31. března 2011
Tiskovky / Promotion / Hot News

Reklama zde

Reklama