METANCITY – nejen Hip hop a Ostrava / Vec a Zverina opět ve Stounu

Vec a Zverina opět ve Stounu

STOUN, VEC, ZVERINA, ZNÁMÁ FIRMA, HARMONY, DREKTOR, MC JEY BÍ, BURCHO, BJALY, SHUPSTA

V sobotu 19. března 2011 bude ve frýdecko-místeckém klubu Stoun další ze série hip-hop akcí a to ve slovenském duchu. Pozvání přijal slovenská legenda VEC, který nekoncertuje sám, kromě DJ-e s sebou vozí i ZVERINU, kterému v podstatě pomohl se dostat z undergroundu do první ligy.

Raper VEC patří mezi nejznámější a nejvyhledávanější slovenské umělce. V roce 1992 založil s Midim první rapovou formaci TROSKY. V roce 1997 vydali album „Tozmemi“. Právě on měl vliv na vývoj rapu na Slovensku. Zaobíral se politickou i sociální situací země. Během dalších let vydali pouze vinyl „Akože reperi/Atmo rytmo“. Tento vinyl byl velmi vydařený nejen po zvukové, ale hlavně po textové stránce.

„V roce 2005 vydává VECKO album „Dobré ráno“ s tracky jako například „Na horách“ nebo „Gde ste?“. Tenhle člověk vás na pódiu nebude nudit, jeho koncerty jsou po celé republice,“ s úsměvem přibližuje nastávající show dramaturg Stounu Kamil Rudolf. K tomu dodává: „ZVERINA aka tatranský pes anebo také Fikus M.U.C.(jeho starý pseudonym) je raper, který se proslavil natolik, že by ho dnes měl znát už téměř každý fanda hip-hopu.“

ZVERINA pochází z malé ,,dědinky'' blízko Popradu, to však nic nemění na tom, že je jedním z nejzábavnějších MC's slovenské scény. V roce 2005 mu vyšlo album Svetlo vo tme. Na albu hostovali Miky Mora, Čistychov, Moja Reč a Kardinál Korec z H16. Věnoval se vážnějším tématům i klasickým párty záležitostem. Též se objevil jako host na VECově albu a v tracku s Čistychovem a Miky Morem Akcia jasná.

V neposlední řadě je třeba uvést, že tentýž den také vystoupí místní ZNÁMÁ FIRMA (HARMONY a DREKTOR), kteří ve Stounu pokřtí své nové album NEPŘESTÁVEJ VĚŘIT. Dalším vystupujícím tohoto večera bude MC JEY BÍ.

„Po vystoupení slovenských raperů to rozjedou místní DJ’s Burcho, Bjaly a Shupsta, takže všichni fandové hip-hopu si přijdou rozhodně na své!“ míní dramaturg klubu a uzavírá:. „Vzhledem k lidové ceně vstupného 90 Kč by si stálí i nestálí návštěvníci Stounu neměli tuto špičkovou akci nechat ujít“.

15. března 2011
Tiskovky / Promotion / Hot News

Reklama zde

Reklama