METANCITY – nejen Hip hop a Ostrava / Hudba ohně Karla Veselého s ilustracemi Vladimíra 518 bude v obchodech od začátku prosince

Hudba ohně Karla Veselého s ilustracemi Vladimíra 518 bude v obchodech od začátku prosince

hudba ohně, karel veselý, vladimir 518

Dějiny populární hudby 20. století nejsou jen přehlídkou módních trendů nebo zapomenutých hitů. Masová kultura se může stát i arénou neviditelných kulturních válek, v nichž o místo na slunci bojují ti, které jinak nikdo nechce slyšet. Jak z tohoto impulsu vznikly hudební žánry blues, jazz, funk nebo hip hop odhaluje kniha Karla Veselého nazvaná Hudba ohně, která právě vychází ve vydavatelství Bigg Boss s obálkou a doprovodnými ilustracemi Vladimíra 518.

Publikace s podtitulem Radikální černá hudba od jazzu po hip hop a dále na více než čtyřech stech stránkách vypráví fascinující příběhy z dějin tzv. černé hudby a do historických a myšlenkových souvislostí zasazuje také fenomény jako jsou rap, stand-up komika nebo třeba zombie filmy. James Brown, Michael Jackson nebo George Clinton jsou představeni nejen jako hudební géniové, ale také hrdinové boje Afroameričanů za rovnoprávnost. Historky, hity a slavné desky se v knize stávají počátečním bodem kulturologických analýz s mnohdy provokativními závěry. Hudba ohně je bezpochyby přelomovým počinem české hudební publicistiky a domácímu čtenáři vůbec poprvé představuje psaní o popu jako vzrušující ohňostroj idejí. Čtení o populární hudbě ještě nikdy nebylo tak myšlenkově výživné!

Knihu Hudba ohně lze už dnes objednat na e-shopu vydavatelství Bigg Boss. Oficiálně vychází 6. prosince 2010 a k dostání bude v knihkupectví Neoluxor a vybraných menších obchodech jako Rekomando nebo Phono (celý seznam je k dispozici na webu). Od ledna bude k dispozici v distribuční síti Kosmas po celé České republice. Doporučená cena knihy je 330 Kč. Další informace získáte na webech www.biggboss.cz nebo www.karlmuzziklab.blogspot.com.

Slavnostní veřejná release party Hudby ohně se odehraje 15. prosince v prostorách Roxy / NoD za účasti hostů a DJů.

30. listopadu 2010
Tiskovky / Promotion / Hot News

Reklama zde

Reklama