METANCITY – nejen Hip hop

Druhá Šance Luxury Edition / Report, videa a fotky

Olomoucký Apetit Music Club se v sobotu 28. dubna 2007 stal dějištěm pátého pokračování jednoho z nejprestižnějších street dance battlů vůbec. Setkalo se zde více než sto nejlepších tanečníků z České a Slovenské republiky, které čekaly dema a battly v pěti hiphopových tanečních stylech: new style, house dance, krumping, locking a popping.

Hip hop new style battle proběhl poprvé systémem seven to smoke a probojovalo se do něj sedm nejlepších tanečníků plus sedm nejlepších tanečnic: Shorty (Break Beat), Malej Nigra (Last Minute), Baky (Break Beat), Mareček (Desire Of Dance), Mira (Dynamic), Adam (Alyaschca Crew), Majkl (The Next Movement) a Boogie (B2Brothers) a Nika (BDS Academy), Janča (Alyaschca Crew), Zizoe (Beat Up), Kika (Dynamic), Zdenička (Beat Up), Bunny (Dynamic), Tess (Beat Up) a Mitu (L´MC).

V chlapském battlu si se všemi svými soupeři na jeden zátah poradil Majkl (The Next Movement) a stal se tak historicky prvním vítězem seven to smoke battlu v ČR. Stejně jako Zizoe (Beat Up) v battlu něžnějšího pohlaví, ta měla ale cestu k vítězství trochu složitější. Žádná z osmi tanečnic nedokázala porazit zbylých sedm, takže přišlo na řadu sčítání jednotlivých vítězství, kterých měla právě Zizoe nejvíce.

Battly v ostatních kategoriích proběhly klasickým K.O. systémem. V house dance finále porazil Míra (Dynamic) Waheho (BDS/DST/D2XS); v divácky nejatraktivnějším krump battlu bezkonkurenčně zvítězil Adam (Alyaschca Crew), když si ve finále poradil s Davem (Beat Up); Pego (Old School Brothers) nenašel přemožitele v popping battlu stejně tak jako Spy Roby (The Next Movement) v locking battlu.

Hlavní hvězdou celého dne byl ale Caleaf Sellers (New York, USA), který je průkopníkem současného newschoolového tancování a patří mezi tvůrce tanečního stylu house dance. Mohli jste jej shlédnout ve videoklipech Willa Smithe, Mariah Carey, Public Enemy nebo Crystal Waters. Českou republiku navštívil poprvé, aby se zde odporotoval Druhou Šanci a druhý den vyučoval na tanečních workshopech. Tento víkend zamířil vyučovat do Anglie, pak ho čeká Korea. Kromě něj v porotě zasedli choreograf brazilské Dance 2XS a koordinátor Dance Academy Allan Lemaja, výborný funk styler Navo z Německa a přední český porotce, tanečník a choreograf Adam Šeda.

Ukázku poroty můžete shlédnout v následujícím videu

Celou dobu tanečníkům výborně hrál ostravský DJ Lowa, na after party se k němu přidal olomoucký DJ Dtonáte, diváci mohli shlédnout exhibici beatboxu nebo několik starších tanečních soutěží v rámci videoprojekce.

Následující den vedl Caleaf Sellers sérii workshopů, v rámci kterých vyučoval house dance a hip hop. Krátké video z jedné jeho lekce můžete shlédnout zde

Alyaschca Crew, která tento battle pořádala již popáté, chystá další akci na 23. června 2007. Bude to tentokrát all styles battle dvojic, který bude probíhat klasickým systémem „druhé šance"). Více informací najdete na http://www.alyaschcacrew.com

Tagy: Caleaf Sellers, Druhá Šance Luxury Edition, Adam Šeda, Navo, Allan Lemaja, Beat Up, The Next Movement, Dynamic, BDS Academy

Rubrika: Reporty a fotky, 4. května 2007, BlaBla DejvKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama