METANCITY – nejen Hip hop

Český majáles aneb ostravské Beánie 2007 / Hudební událost jara!

Majáles, studentské slavnosti, oslavy jara, hudby, mládí. Tradice, která se uchovává spousty let. Od malých studentských mejdanů, prakticky ve vlastní režii, pomalu přechází tyto oslavy do podob hudebních festivalů s kapelami, které určitě stojí za to vidět. Krom tradičních majálesů Ostravské univerzity a Majálesu vysoké školy Báňské se letos uskuteční také Majáles na území Ostravy, majáles, na kterém je bláznovství nebýt. Ostravské Beánie 2007 – oficiální název této akce pro Ostravu, která se uskuteční ve čtvrtek 10. května 2007 v areálu Slezskoostravského hradu. Beánie jsou součástí projektu Český majáles, který koordinuje agentura StudentZone. Nedělají si ho tedy školy samy.

Stručně o historii projektu:

Český Majáles 2007 je pokračování jedinečného projektu, ve kterém jsou sdruženy největší české Majálesy. Každoročně se projekt významně rozrůstá a nejinak je tomu i letos – festivaly letos proběhnou v celkem deseti městech České republiky. Projekt Český Majáles zahájil v roce 2005, kdy poprvé spojil v národní projekt šest pořadatelských měst – Prahu, Brno, Ostravu, Olomouc, Plzeň a České Budějovice. Zárodky projektu se ale datují od roku 2004, kdy pod hlavičkou „Moravský Majáles 2004“ spolupracovala města Brno, Olomouc a Zlín. V roce 2006 se projekt rozrostl o Hradec Králové a Písek, celkem se oslav zúčastnlio na 75.000 návštěvníků. V letošním roce prochází jednotlivá města téměř převratnými změnami – především ve smyslu zásadního zkvalitňování programů. Rozšíření na dva dny hlavních oslav, zahraniční hosté, mnohem širší žánrový záběr, více doprovodných akcí. Jestliže loni bylo hlavním mottem festivalů „Nejlepší je na vlastní kůži“, letos jej střídá slogan „Nemusíš tam chodit, ale to bys byl blázen“.

Nás samozřejmě zajímá program, který je připraven pro Ostravu a který je jeden z nejbohatších mezi všemi ostatními městy. Program je rozdělen na tři stage. A představí se tyhle top kapely nejen z České republiky: Post-it, Tleskač, 100°C, -123 minut, Sto zvířat, Lety mimo, Vypsaná fixa, Skyline, Wohnout, Mňága a Ždorp, No Name, Mig 21, Kryštof, Tata bojs a jako hlavní hvězdy vystoupí americké crossover-punkové legendy Dog Eat Dog. Hip hopové hlavy si přijdou na své více než kdy jindy. Pokud vás nenaláká druhá, hip-hop stage se jmény jako Supercrooo, Kontrafakt, PSH nebo WWW, potom už vážně nevím.

Jako další v programu ostravských Beánií se předvedou následující DJ´s a projekty: LTJ Bukem a Mc Conrad (UK), DJ Five, DJ Sayko live performance feat. MC Junior Red. Sledujte web www.majales.cz, kde se dozvíte vše potřebné jak celém projektu, tak i o konkrétních majálesech v různých městech. Vstupné je v předprodejích neuvěřitelných 99,– Kč, na místě potom 150,– Kč. Cena, která je naprosto bezkonkurenční a jen potvrzuje heslo letošního projektu Český majáles – „nemusíš tam chodit, ale to bys byl blázen“

Tagy: Ostravské Beánie, Majáles, Ostrava, Slezskoostravský hrad, Dog Eat Dog, 100°C, Tleskač, -123 minut

Rubrika: Články, 21. dubna 2007, KhomathorKomentáře

13.05 - 21. dubna 2007

:D  

huhuáááá!


17.12 - 21. dubna 2007

:-)  

Hele, určitě dorazím !!! Ale zajímalo by mě od kolika do kolika to bude probíjat… a taky kde se budou prodávat lístky v předprodeji???


22.23 - 21. dubna 2007

 

dobrá tedy, ještě jednou,… www.majales.cz


22.32 - 21. dubna 2007

:-):-)  

mno pohodica…urcite prijdu na pana fajva a na www..bude akce:-):-)


10.45 - 22. dubna 2007

juuuuu  

Skyline :-) moja oblíbená :-)


08.18 - 23. dubna 2007

Dvě podobné akce během jednoho dne?  

Škoda, že organizátoři neudělali tuhle akci o den později. 10. května se totiž koná i majáles VŠB, který má celkem tradici a navíc je zdarma (pro dost lidí dostatečný argument;-)) To aby se pak člověk rozkrájel, navíc už vidím druhý den to vstávání do práce:( Páteční terním by podle mě tomuto lineupu slušel více.


15.18 - 25. dubna 2007

Čtvrtek 10.5. = Špatný termín  

Termín 10.5. kdy se na Porubě koná tradiční majáles VŠB je pro tuhle akci opravdu špatný, myslím že to nadělá víc škody než užitku. Spoustu lidí nebude vědět kam jít. Navíc pátek potom je pracovní den. Kdyby to bylo o den později bylo by to super, takhle bude raději preferovat Porubu, tradice je tradice!


21.08 - 25. dubna 2007

 

Poruba má ubohý lineup – Beánie rulezzz:)


18.13 - 1. května 2007

 

nekompromisne beánie…Poruba ma sic tradici, ale letos je ta tradice pod hromadou hoven…mozna, kdyby Anna K rozjela rap, tak bych se kouknul…ale kura…uz se tesim,az se rozmrSKAm na SKAkacim hradu SKAleny jak SKAut more:)


21.15 - 5. května 2007

 

tesim se jak cip, ale ty stranky sou nejake vyjebane Vstupenky-NIC??? souteze-NIC!! zadny lineup, predprodej, w te horni liste funguje jen program a to tam sou napsny jen stage a interpreti a jebe to zrovna jen u Ovy!! Kurwa stim


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama