METANCITY – nejen Hip hop

Blind Deaf rekapituluje a jede dál / M.E.D., Pio Squad a Tafrob na jednom albu? / Recenze Sampleru

Label Blind Deaf nepotřebuje představovat, alespoň pokud jste se tedy dnes nevrátili po letech z guyanského pralesa. Majitel a vrchní producent DTonate se po třech vydaných vinylech rozhodl, že dá příležitost i gramofony nevlastnícím posluchačům hip-hopu, a to v podobě kompilačního alba Blind Deaf Sampler. To lákalo nejen osobou vrchního beatmakera, ale také respektovanými jmény nejen české scény. Trojlístek patrně nejlepších tří českých producentů DJe Wiche, Opii a DTonatea společně s chráněncem Stones Throw Records Medaphoarem opět posunul český hip-hop o něco dál. Nehledě na to, jak by vypadal konečný výsledek. Nicméně ani další skladby nepostrádají punc kvality, více v následující recenzi.

Základní myšlenka pro realizaci tohoto projektu je jasná – shrnout dosavadní práci a zprostředkovat ji širšímu okruhu posluchačů. Ovšem, proč se omezovat pouze na již dříve vydané věci, když tento počin může nabídnout mnohem víc. Z toho důvodu lze celé album rozdělit na dvě části, nazvěme je stručně nová a stará. Tu druhou snad nemá ani cenu dále rozpitvávat. Jestliže jste dané skladby zatím neslyšeli, případně ani nečetli žádné recenze, můžu vám prozradit, že se jedná o vesměs povedené záležitosti. Což dokládá např. kolaborace s Dudley Perkinsem Peace Pipe nebo Mnoho PodobIdeou a Mojí Rečí. Na druhou stranu jsem se přesvědčil, že výborným hlasem obdařené zpěvačce Pawlee by slušel pomalejší beat, popřípadě poctivější trénink, a že Apokova Jdou po mněDysmusaxem vyprodukovaným instrem mi nadále moc nesedí.

Jak jsem se již zmínil, hlavním tahákem se bezpochyby stala spolupráce se zámořským M.E.D.em. Doppel Skoops společně s Wichem připravili podklad, který mně osobně nejvíce připomíná tvorbu Opii, temnější záležitost vyšperkovaná všemožnými zvuky, přicházejícími jakoby odnikud. Třebaže u mě Nironic prvně vzbuzoval nedůvěru, jeho part nic nezkazí, avšak je zjevné, kdo šéfuje. První singl SamplerMusíme jetPio Squad dokonale splňuje mou představu party pecky. Chytlavý tleskající beat, výborný rap a páteční večer, rozhodně jedna z nejlepších stop alba. Velmi dobře na mě zapůsobila Tafrobova nová mírně depresivní skladba Stíny, která hravě strká celý vinyl do kapsy. Pokud by takhle vypadalo chystané album, máme se rozhodně na co těšit.

Ačkoliv DTonate není jediný producent, který se na Blind Deaf Sampleru nachází, je to právě on, který ho celý táhne. Jeho beaty dokáží vynést a ukázat kvality i jinak ne zrovna excelentních rapperů typu Jay Diesela. Stejně tak se můžeme bavit o tom, jak dobře by zněla skladba Žijem pre slovenské dvojice Kaidžase a Luccy nebýt Decklova beatu. Přestože u remixu Indyho & Wiche se podle mého při prvním refrénu už moc nechytá, jeho podíl zde ze všech vyčnívá nejvíce. Propojuje jinak ne úplně vyváženou kompilaci, zaručeně se nejvíce zasluhuje o konečnou velmi slušnou podobu. Další zdařilý kousek z olomouckého vydavatelství, nezbývá než doporučit.

Hodnocení: 2–

Tracklist:

01. Intro (DJ AKA)
02. Tafrob – Stíny
03. DTonate ft. Pio Squad – Musíme Jet
04. DTonate ft. Moja Reč & Idea – Mnoho Podob
05. DTonate ft. Emdee – Nothing Like A Lady
06. Indy a Wich – Už Jdou (remix)
07. DTonate ft. Kaidžas – Žijem Pre
08. Doppel Skoops ft. Medaphoar, Nironic & DJ Wich – Lights, Camera, Action
09. Tafrob – Nuda V Brně
10. DTonate ft. Jay Diesel – Kupuj Originál
11. DTonate ft. Dudley Perkins – Peace Pipe
12. Dysmusax ft. Parcel – Better Let Them Know
13. Tafrob ft. Kaidžas & DJ Lucco – Nevíš Jak Je Těžký
14. Dysmusax ft. Apoka – Jdou Po Mně
15. Tafrob – Pojď Si Hrát
16. DTonate ft. Pawlee – Bullet In The Head

http://www.blinddeaf.cz

Tagy: DTonate, M.E.D., Medaphoar, Doppel Skoops, DJ Opia, Wich, Blind Deaf Sampler, recenze

Rubrika: Recenze, 9. dubna 2007, RavenakKomentáře

14.25 - 9. dubna 2007

 

tohle je podle mě nejlepší PRODUCENTSKÁ deska posledni doby:) už jen protože semi zda že e kluci inspiruju v Madlibovi a tahaji zneho jen to dobre, zvuk se mi zda na vysoke urovni . proste producenske cedo se vším všudy zni jak ma zni v roce 2OO7 )


16.03 - 22. července 2007

 

Ty recenze… To je „čistý“ bulsh…


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama