METANCITY – nejen Hip hop

Hádej kdo byl v sobotu ve Frýdku-Místku? / Report z koncertu Indy & Wich

Indyho a Wiche netřeba představovat. Znají je všichni hip-hopeři, jejich rodiče i babičky, když šly vnoučkům koupit pod stromeček album My3. Doba pokročila, král je mrtvý, ať žije král. IaW jsou tady s novou deskou, s výbornou deskou. Naplnila očekávání spousty fans a stala se bezpochyby jednou z desek roku ´06. K vydání zásadní desky patří krom šampusu, bylinek, koksu štětek, chlebíčků a plácaní po ramenou taky promo tour. Hádej kdo!?, mno asi nejspíš IndyWichem, že? Jací jsou fans téhle kapely v roce ´07? Co řeknou na její hudební posun? Jak přijmou desku? Tyhle otázky si jistě vypálení pražští štýleři položili, než na tour jeli. Já si je položil taky. 17. 2. ve Stounu mi bylo odpovězeno měrou vrchovatou.

Do atomového krytu, schovávajícího se za názvem Klub Stoun, jsem přišel kolem 22:00, slušná zaplněnost zvěstovala, že parta nezapomněla a přišla se podívat na top kapelu. Na plakátu nebyla o doprovodném programu ani zmínka, proto mě překvapil právě probíhající koncert opavských KSI-Ries. Nevím, jestli byl na pódiu první nebo druhý jmenovaný, jeden z dua však chyběl. I tak to klucka dával obstojně, s vcelku slušnou podporou místních i svých Opavských zatápěl pod kotlíkem. Bar, vydýchat ven, bar, vydých… nevyšel jsem z klubu.

Zastavil mě ohromný rachot a aplaus. Jak jsem tušil, breakdance battle, a to mezi opavskýma Upwards a Metancity Breakers (Ti jsou z Metancity, pozn. autora). Ohromný kotel a podpora, kterou jsem na breakdance battlech neviděl od dob slávy havířovských Offside Breakers. Super pocit. Bboys se lámali, breakbeat trhal parket, davy řvaly a Lowa hypoval ostošest. Teplota se nebezpečně zvedá.

Chci jít svlažit krčisko, když v tom přichází na scénu z prérie s flétnou tři brothaz z Morávky aka Wessani. Tyhle kluky znám od svých počátků, byl jsem s nimi na své první párty. Musím vidět! Rvu se do přední řady. Kluci rozjíždějí, po svém kulturním intru, našlapanou show. Typnu si, že je tam znalo všehovšudy dvacet lidí. Přesto měli kotel jaxfiňa a rozhodně si ho zasloužili. Opravdu neuvidíte na každé party kluky v bíle košili s kravatou, jak vám dávají ty nejpozitivnější vibrace. Všichni tři jsou věřící a v jejich textech to jde dobře poznat. Nestydí se za to, co říkají a komu to říkají a toho si na nich moc cením. Big up!

Wessani odcházejí doprovázeni potleskem, já odcházím směr prachůždímač stage svlažit ještě více podrážděné hrdlo. DJ´s Daniell a Lowa mrskali pecku za peckou a připravovali Stoun na zlatý hřeb a hlavní menu zároveň sobotního večera. Okolo půlnoci přichází Wich, zmocňuje se nádobíčka a solí do lidí pár věcí před samotným koncertem. Lidi narvaní ve předu i všude kolem. Počet si neodvážím troufnout, ale přes 350 určitě. Přichází IndyLA4 klukem a začínají show.

Ucho rapového fanouška jásá. Wichovy beaty řežou prdel, vyrapovaný Indy nám dává znát, za co jsme dali 150 káčé. Lafor nezůstává pozadu ani o fiftycentimetr a dává znát, že až vyleze jeho dlouho plánovaná sólovka, měli bychom rodiče poprosit minimálně o dvě kila. Výborná souhra, koncert bez jediné znatelnější chyby. MC´z maximálně přesní. Lidí řvou, užívají si tracky. Zazní jich valná většina z nového alba + 2 sólovky od Lavora. Především jeho graffiti nálož z alba Time is now musela zmasírovat koule všem, kdo někdy drželi barvy v ruce.

Užívám si každý track. Energie se jen line. Co se týče kapely, bylo to naprosto profesionální, dobře rozvržené, energie neupadala, naopak byla po celou dobu na bodě varu, což bohužel, například u koncertu Afu-Ry neproběhlo. Měl bych jen dvě výtky. Za prvé, wassap? Kde je NIronic? Ten měl být na koncertě spolu s kapelou jako host. Těšil jsem se na věci z alba Chronicles of Nomad, které udělal právě s Wichem a vyšlo před několika dny. Škoda, snad bude samostatný koncert v nejbližší době.

Druhá výtka je technická, a to sice k prakticky nulovému kontaktu s publikem. Klišé jako „heej – hooou“ nebo „ja řeknu Indy, ty řekneš je nejlepší raper“ jsou passé, přesto by neškodilo občas něco nápaditého s publikem provést. Lidi totiž, narozdíl od kapely, pomalu ztráceli drajv a při poslední desetiminutovce už byli zvadlejší než „cenzurováno“. Nic naplat, hopeři toho moc nevydrží.

Přes tyhle drobnosti to byl jeden z nejlepších klubových, rapových koncertů, co jsem kdy viděl. Následná párty mi utopila všechny peníze a já se málem utopil v potu, když jsem rozbíjel s partou parket, stylem „po našemu“. Poslední tečku udělal hlavní sponzor tour, Jim Beam, jehož zástupkyně v podobě hostesek rozdávaly dárky za lístečky. Za panák Jima jsi dostal lístek. Ceny jste si mohli odnést po aukci, kdy do dal víc, ten bral. Byli i takoví, kteří si odnesli dvě tři ceny, každou za cca 20 lístku. Se dívím, že ještě mohli chodit.

Stoune díky za výbornou akci. Pro mě jedna z nejlepších, na které jsem u Vás byl. Je super sledovat, že funguje výborný klub s výborným zázemím a že lidi pořád baví hip-hop a chodí na kapely v takovém počtu. Keep it real!

Titulní fotka: Jana Walachová Fotoreport: Stoun

Tagy: Indy & Wich, Hádej kdo, Jim Beam Tour, Stoun

Rubrika: Reporty a fotky, 20. února 2007, KhomathorKomentáře

07.09 - 20. února 2007

Publikum  

…už není co bývávalo, málo vydrží, v pátek v Drahotuších to samé, pařilo se asi jen do půlnoci a to ke konci vydržely jen holky (big up pussies :-D), pak na bar, poblít se na hajzl a dom… Na Heďara 5a půl člověka…


Ema Ikona k nicku: Ema
16.43 - 20. února 2007

Wessani..  

..promluvili Eme do duse..amen:)


20.21 - 20. února 2007

…  

trochu mimo.. ale nemate nekdo ten klip od Yeden a 1 nebo nevite kde ho muzu sehnat??? dik..


21.01 - 20. února 2007

klipek:-)  

www.djbussy.com tam das videoklip ye-den a 1:-)jinak akcia mela grády fakt pecklo.....peace všem co byli:-)


21.54 - 20. února 2007

zdrawim  

opravdu povedena akce!myslim ze nemam co dodat protoze z 90% souhlasim s khomathorem…ale tak dodat se neco da jako tresnicka na dortu opravdu byla ta jim beam drazba a kdyz jsem vyhral hlavni cenu „stolni fotbalek“ tak to uz me ten den fakt dorazilo:D(myslim v dobrem slova smyslu)


09.41 - 21. února 2007

KSI  

jou… byl tam KSI a né Ries........... jen pro pořádek...... :)


20.36 - 21. února 2007

Stoun  

Fakt jeden z nejjj koncertů na kterejch jsem byla… Andre, Lafor a Wich jsou fakt profesionálové.. Ti maj vždycky nej koncerty.. no nářez prostě :-) Wich skvělý podklady, Andre totall borec, Lafor dokonalá flow!!! Prostě sehraná trojka, která to na stagei umí :-)Bigg Upp!!! Jinač souhlas s Khomatorem, že škoda že nepřijel s I&W taky Nironic, ale snad příště.. Tež Wessani předvedli skvělou show :-) Prostě good akce.. Už se těshím na dalšíí…


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama