METANCITY – nejen Hip hop

Fred Wesley vystoupí letos i v Ostravě! / Ostrava Jazz Night Info

Před časem jsme vás informovali o jarní části festivalu Agharta Prague Jazz Festivalu, kde od 1. března vystoupí řada světově uznávaných muzikantů, včetně legendárního Freda Wesleyho, trombonisty proslaveného v souboru nezapomenutelného Jamese Browna. S tímto známým pražským festivalem se díky klubu Parník dostávají některé z takovýchto velkých osobností hudby i na severní Moravu, což zdejší fanoušci vždy dokázali ocenit vysokou návštěvností a výbornou atmosférou. V dnešní den vám přinášíme stručný přehled těch umělců, kteří vystoupí letošního jara v Ostravě. O tom, že se nejedná jen tak o ledajaká jména, se můžete přesvědčit níže z tiskové zprávy klubu.

Jarní část festivalu Ostrava Jazz Night

4. ročník

V roce 2004 jsme se rozhodli připojit k uznávanému pražskému festivalu Agharta Prague Jazz a oživit kulturní dění v našem městě o jedinečné koncerty světových jazzmanů (Mike Stern, Manu Katché, Hiram Bullock). Spontánní zájem i následný ohlas byly tak veliké, že jsme v roce 2005 uspořádali druhý ročník festivalu pod názvem „Ostrava Jazz Night“. Tento festival obsahoval celkem 4 koncerty (Scott Henderson, Erik Truffaz, Hiram Bullock a Maceo Parker) a setkal se s zájmem posluchačů nejen našeho kraje, ale i z Polska a Slovenska. V tomto trendu chceme i nadále pokračovat, nabízet ostravské veřejnosti to nejlepší, co bude v našich silách do Ostravy „přivézt“.

22. 2. Klub Parník 20:00 h

Vernon Reid & The Masque

VERNON REID – Guitar and Guitar Synth, LEON GRUENBAUM – Organ, Piano, HANK SCHROY – Bass, DON McKENZIE – drums.

Lídr a kytarista Living Colour se sólo projektem

20. 3. Klub Parník 20:00 h

Scott Henderson Blues Band

Scott Henderson – guitar, John Humphrey – bass, Alan Hertz – drums

Jeden z nejoriginál­nějších kytaristů Scott Henderson představuje světovou špičku, o čemž se ostravské publikum již několikrát přesvědčilo při koncertech se Scottem Kinsey group, nebo Hendersonova vlastního Blues Bandu. S tím přijede do Ostravy i tentokrát.

10. 4. Klub Parník 20:00 h

Michael Landau

Michael Landau – guitar, Jimmy Johnson – bass, Gary Novak – drums

Kytarista Michael Landau je mezi kytaristy velmi ceněný. Je univerzálním hráčem, který hrál a natáčel např. s Joni Mitchell, Jamesem Taylorem nebo Milesem Davisem. Jeho kytarové mistrovství lze slyšet na stovkách CD. Jeho spoluhráči Jimmy Johnson a Gary Novak patří také mezi vyhledávané studiové hráče. Novak u nás minulý rok hrál se Scottem Kinsey group.

22. 5. Klub Fabric 21:00 h

Fred Wesley & JB

Fred Wesley – trombone & vocals, Ernie Fields Jr – tenor saxophone, Gary Winters – trumpet, Reggie Ward – guitar, Peter Madsen – keyboards, Dwayne Dolphin – bass, Bruce Cox – drums

Trombonista Fred Wesley přijede poprvé do Ostravy se svým skvělým funkem a dechovou sekcí, která roky provázela nedávno zesnulého Jamese Browna. Dlouholetý spoluhráč Maceo Parkera zahraje funk, který bezpochyby roztančí celý Fabric.

http://www.klub-parnik.cz

Tagy: Michael Landau, Scott Henderson, Fred Wesley, Vernon Reid, Parník, Fabric, Ostrava

Rubrika: Tipy, 7. února 2007, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama