METANCITY – nejen Hip hop

IdeaFatte + DJ AKA pokřtili 365 album / Report

Soudě dle čtenosti recenze debutu 365 IdeaFatte + DJ AKA máte o tuto kapelu zájem. My také, protože IFA si to v každém případě zaslouží. Když se mi tak dostalo nabídky podívat se minulou sobotu do pražského klubu Bordo na akci BattleNight 2, kde se krom divokých freestyle a beatbox battlů uskutečnil především křest jejich alba, moc dlouho jsem se nerozhodoval. Plná sestava slibovala výborný koncertní zážitek, který měli umocnit hostující Emdee a Strapo. Nebudu vás napínat sliby nezůstaly nesplněny, koncert byl výborný, ale pěkně popořádku.

V Bordo jsem byl prvně, mírně zaskočen. Představoval jsem si ten „luxusní“ klub „luxusních“ parties jinak. Ještě že už zhasli, po tmě to vypadá lépe. Na pódiu právě probíhá zvuková zkouška kapely. Fatte blbne na MPCčku, AKA si hraje s notebookem, skrečuje, juggluje. Následuje nezbytných pár zkoušek a IFA střídá DJ Yarri, který zahajuje celou akci. Nezačal zle, ale jak čas plynul, více docházelo na desky, které bych nechtěl vlastnit, natož hrát.

Snad poprvé v životě vypadám já, se svým mladistým zjevem, že bych mohl dělat ten večer dozor. U vstupu se patrně občanky nekontrolovaly. Kolem deváté hodiny je klub už jakž takž zaplněn, což se postupem času ukáže jako čistě zdánlivé tvrzení, protože dlouho před koncertem IFA se v klubu nachází minimálně třikrát více lidí. Cesta na toalety z jednoho konce klubu na druhý byla jen pro ty opravdu otrlé.

Battly návštěvníky lákají. Z mého pohledu můžu říct, že se vše odehrávalo ve stylu – jeden je zlej, druhý hodnej, což se zkomplikovalo v situaci, kdy na pódiu byli dva zlí. To tedy nastal rámus. Důkladně jsem nesledoval, ale i při těch pár okamžicích jsem se bavil víc než dost. Podle oficiálních stránek této akce v beatboxu zvítězil Nasty, ve freestylu Metoděj. To jen tak pro úplnost. Rozhodně se nezapomenu zeptat v porotě sedícího Strapa, jak se ten večer bavil.

Když už se koncert IFA chystal definitivně započnout, pod pódiem již bylo vidět i ty, kteří dorazili především, hlavně, pouze na křest. Atmosféra v jinak obvykle spíše zdrženlivé Praze nasákla netrpělivým očekáváním, alespoň teda minimálně v mém blízkém okruhu. Těšil jsem se celý večer, tak to potom u mě taky tak vypadalo. Dost možná je i tento report tolik nadšený z toho důvodu, že zklamání se nedostavilo.

Za zvuku Pocty favoritů začínáme. Byl jsem asi na jejich 5 koncertech a můžu říct, že v lepší formě jsem je neviděl. Pepek poměrně s přehledem zajížděl jeden hit z nové desky za druhým. Kdyby se jeden moment neztratil, nebylo by o čem psát. Nó, nó, nó. Při Akově show s Decklovými beaty ze Start-stop DJs mi opět poklesla brada, a když se pro mě neočekávaně, ale ne úplně nepřekvapivě chytil mikrofonu Emdee, každý věděl, která to skladba přichází na řadu. Vrchol přišel s peckou Útěk z věznice Bota, která donutila ozvat se i mě. Což se zopakovalo v okamžiku, kdy se při křtu desky použilo místo šampaňského, sektu obyčejné čisté vody z pet lahve. Nepiju.

Strapo v závěrečné Máme vás MCs RMX mi připadal trochu nervózní, ale nakonec dostál své pověsti obávané mašiny s charismatem na rozdávání. IFA zase dostáli své pověstné koncertní show, marně přemýšlím, zda jsem zažil lepší koncert než ten sobotní. Nepřeháním. Možná jen jsem čekal větší ohlas od publika. Ticho nebylo, špendlík padající na zem by nebyl slyšet, ani kdyby se jeho počet vynásobil libovolným trojciferným číslem. Jen bych v takhle narvaném klubu očekával daleko větší nářez. Poopravuju recenzi, ne téměř vrcholu, ale vrcholu dosáhli v sobotu IdeaFatte + DJ AKA. Běžte se přesvědčit na koncert a dejte mi vědět, jestli lžu. Nejpozději v dubnu ve Zlíně.

MG4: Titulní fotka + fotoreport

Tagy: IdeaFatte, DJ AKA, Bordo, křest 365

Rubrika: Reporty a fotky, 6. února 2007, RavenakKomentáře

10.00 - 6. února 2007

hmm  

… všude samá chvála na koncerty. Já už to chci taky vidět live ;)


15.01 - 6. února 2007

:))))))  

jeden je zlej, druhý hodnej, což se zkomplikovalo v situaci, kdy na pódiu byli dva zlí

on to tam fakt napsal))))


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama