METANCITY – nejen Hip hop

Fred Wesley a další na AghaRTA Prague Jazz Festivalu / Funk Up!!!

Vynikající zpráva pro fanoušky dobré muziky. Včera jsme si mohli pobrečet nad nakonec opět neuskutečněném koncertu legendárního umělce Prince, nicméně náladu si dnes spravíme programem jarní části AghaRTA Prague Jazz Festivalu, jenž pro veřejnost pravidelně od roku 1992 pořádá koncerty zvučných jmen. V časovém intervalu od 1. března do 21. května se v Lucerna Music Baru skuteční celkem 5 akcí, na nichž vystoupí jedna osobnost za druhou.

Nechci vystupující posuzovat podle kvality či osobního zážitku, ale mě nejvíce láká show Freda Wesleyho, legendárního trombonisty a mistra v aranžování. Wesley se proslavil vyšperkováním celkového zvuku souboru Jamese Browna, s nímž hrál během 60. a 70. let. Vedle něj spolupracoval s řadou významných osobností světové hudby. Jmenovat můžeme např. Raye Charlese, Lionela Hamptona, Cameo, De La Soul a především George Clintona a Count Basieho, díky němuž se stal rovněž velmi uznávaným ve světě jazzu a sám následně natočil několik takových alb.

Budu se snažit přinést v nejbližších dnech podrobnější profil, který si jako jedna z největších žijících osobností funku rozhodně zaslouží. Mezitím se můžete níže podívat na podrobný rozpis jarního APJFestivalu, případně se pro bližší info podívat na jeho oficiální stránky

APJF Line Up:

1. 3. Lucerna Music Bar 21:00 h

HEADHUNTERS „Groove and Funk legends“ poprvé v Praze

Mike Clark – drums, Bill Summers – percussion, Charles Fambrough – bass, Donald Harrison – sax, Jerry Z – keys Vznik kapely Headhunters na počátku 70. let byl zlomovým bodem pro vývoj fusion jazzu. U zrodu stál pianista Herbie Hancock, který s Headhunters vydal stejnojmenné album výrazně propojující jazz se současným funkem a soulem. Kapela i po rozchodu s Hancockem dál koncertovala, a po odmlce v 80. letech se na konci 90. let dala opět dohromady.

19. 3. Lucerna Music Bar 21:00 h

SCOTT HENDERSON BLUES BAND

Scott Henderson – guitar, John Humphrey – bass, Alan Hertz – drums Jeden z nejoriginál­nějších kytaristů Scott Henderson představuje světovou špičku, o čemž se pražské publikum již několikrát přesvědčilo při koncertech skupiny Tribal Tech, nebo Hendersonova vlastního Blues Bandu. S tím přijede do Prahy i tentokrát.

10. 4. Lucerna Music Bar 21:00 h

MICHAEL LANDAU

Michael Landau – guitar, Jimmy Johnson – bass, Gary Novak – drums Kytarista Michael Landau je mezi kytaristy velmi ceněný. Je univerzálním hráčem, který hrál a natáčel např. s Joni Mitchell, Jamesem Taylorem nebo Milesem Davisem. Jeho kytarové mistrovství lze slyšet na stovkách CD. Jeho spoluhráči Jimmy Johnson a Gary Novak patří také mezi vyhledávané studiové hráče. Novak v Praze před lety hrál s Chickem Coreou.

19. 4. Lucerna Music Bar 21:00 h

VICTOR BAILEY / LENNY WHITE

Victor Bailey – bass, Peter Horvath – keyb, Casey Benjamin – sax, rap, Lenny White – drums Dvě legendy moderního fusion basista Victor Bailey a bubeník Lenny White představí v Praze svůj nový projekt.

21. 5. Lucerna Music Bar 21:00 h

FRED WESLEY & JB

Fred Wesley – trombone & vocals, Ernie Fields Jr – tenor saxophone, Gary Winters – trumpet, Reggie Ward – guitar, Peter Madsen – keyboards, Dwayne Dolphin – bass, Bruce Cox – drums Trombonista Fred Wesley se opět vrací do Prahy se svým skvělým funkem a dechovou sekcí , která roky provázela nedávno zesnulého Jamese Browna. Dlouholetý spoluhráč Maceo Parkera zahraje funk, který bezpochyby roztančí celý Lucerna Music Bar.

Zdroje:

APJF Groove-on Fred Wesley

Tagy: Agharta Prague Jazz Festival, Fred Wesley

Rubrika: Tipy, 27. ledna 2007, RavenakKomentáře

12.29 - 29. ledna 2007

 

na freda pojedu, docela by mě zajímal jaký bude jeho koncert po smrti kmotra…


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama