METANCITY – nejen Hip hop

Nadějná kapela z Británie? / Sleduj Cherry BlackStone a videoklip Kushti!

To, že na Britských ostrovech nemají o talenty světového formátu nouzi, netřeba zdůrazňovat. Dnes ale nebude řeč o nové tváři ze světa grimeu, případně o další z tisíců více či méně kvalitních kytarovek. I když se samo o sobě toto tvrzení se později může zdát jako nemístné. Tímto bych vám chtěl představit podle mého jednu z tamních nejslibnějších kapel, která, třebaže nepatří zas tak úplně mezi nováčky, si cestu ke svému zlomovému úspěchu teprve hledá. Věřím, že i mezi vámi se najde pár nových fanoušků, ačkoliv v okruhu mých přátel si nikoho tato muzikantská šestice nezískala tak jako mě.

Cherry BlackStone vznikla v Londýně roku 2002, a to když se zpěváci Jade Jones a Andrez Herriot z tou dobou již rozpadlé, v devadesátých letech poměrně úspěšné rhythm´n´bluesové skupiny Damage dali dohromady s jejich dlouholetou kamarádkou, taktéž zpěvačkou jménem ReDD. Společně chtěli vyzkoušet hudebně něco zcela jiného, než na co byli doposud zvyklí, a věrni jménu jejich na letošní rok chystanému debutovému albu Forget the Formula si vypracovali za inspirace všeho možného svůj vlastní styl, jenž sami nazývají Phunk Rock.

Victoria Newton, editorka společenské rubriky deníku The Sun, jej popsala jako mix Black Eyed Peas, Prince a Coldplay. Dle mého názoru tím myslela chytlavost tvorby prvně jmenovaných, Princův neodmyslitelný šarm a groove a co se Coldplay týče, napadá mě snad jen to, že na rozdíl od dvou předcházejících se u nich daleko větší prostor dává ostřejším kytarovým riffům, jenž výborně utvářejí jejich zvuk do koncertní podoby, na níž si velmi zakládají.

Proto taky do roku 2003 sháněli další spoluhráče, jimiž se nakonec stali Ashton Miranda, Rupert Caney a Tom Driessler, mimochodem z téže umělecké školy, na níž studovali Andrez s ReDD. Jejich první koncert se uskutečnil teprve až po dvouletém skládání a hraní, nicméně pak už následoval jeden koncert za druhým, mimo jiné také v roli předkapely Jamieho Culluma na jeho britském turné v květnu loňského roku. V listopadu pak přišel první singl kapely Kushti , jehož videoklip doporučuju zhlédnout prostřednictvím youtube právě tady

Další informace můžete sledovat na jejich oficiálních stránkách , případně si poslechnout další skladby na myspaceu . Na samotné album se já osobně velmi těším a věřím, že mě nezklame. Dost dobře bych si dovedl představit tuto kapelu na jednom z mnoha českých festivalů, tak snad se na mě usměje štěstí a zadaří se. Do té doby pravděpodobně budu sedět u počítače a nechávat se unášet strhující atmosférou Kushti
Cherry BlackStone rocks!!!

Kushti

Rockumentary

Oficiální stránky Cherry BlackStone

Myspace Cherry Blackstone

Tagy: Cherry BlackStone

Rubrika: Tipy, 15. ledna 2007, RavenakKomentáře

09.54 - 16. ledna 2007

 

je pravda,že na podruhé ,když jsem si pustil Kushti už mi to připadá mnohem lepší, takže si to napotřetí pouštět nebudu jinak na tom uletí jak na Legendovi)

PS: možná na koncertě potkáš Emmu Button;)


Ema Ikona k nicku: Ema
12.08 - 16. ledna 2007

..nebo..  

..Emu..:D..


19.57 - 16. ledna 2007

 

ale na to nejseš nejspíš dost funky)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama