METANCITY – nejen Hip hop

Do U wanna battle??? / report

Do U wanna battle???

14.2.2004 proběhl ve Wyschofském klubu B 29 (Budvarka) battle djů! Zúčastnili se jej djové: dj bussy(Yeden&1,Hor­níci), dj česki(Hosté Odjinud,Horníci), djka kika(Horníci), dj Nasty (Wyschof),dj Shy one (Brno).dj Pufaz (Pardubice). V porotě zasedli: dj Quip (Praha),dj Nneser (Brno).

Vyjeli jsme z Ostravy asi kolem páté hodiny odpoledne směr Wyschkof sidy, neboli Vyškov na Moravě. A proč jsme tam jeli???? Nikdo neví. Asi proto, že jsem je já(česki) ukecal. A taky proto, že nás pozval dj nasty s tím že pořádá lokální battle djů. Rozhodování nebylo moc těžké jelikož jsme měli za sebou mixmástra, a proto jsme již nebyli tak moc nervózní(kecy prdy). Jediné z čeho jsme měli strach byla požadována délka setů určených pro základní kolo. Na mixmástru byly sety dlouhé tři minuty, zde však pouze dvě. Proto byl problém za týden něco vymyslet a většinou jsme to řešili tak, že jsme si sety zkrátili.

Dorazili jsme do klubu asi v sedm, předtím jsme se byli posilnit bagetama na pumpě, kde nás již očekával pořadatel nasty. Připravili se gramce (celkem 6), mixáky a majky spojené káblom a začal hrát místní dj Soppo, který nás drtil svýma peckama (např. Krumb snatcha ft. Beatminerz apod.) a začali jsme se připravovat na battly. Pak přišlo losování pořadí pro první várku setů. Česki si přes protesty a pokusy o podvádění (které mu však nevyšly) vylosoval první pořadí. Za ním se ukázali djové pufaz, po něm nasty, shy one, bussy a kika. Takže česki začal a ne jednou. Zkoušel na nás a hlavně na porotu nějaké falešné triky(q:o)))))) se skákajícíma jehlama, tudíž musel začít znovu. Předvedl si myslím dobrý set, až na ty jehly.(asi by mě zabil kdybych řekla něco jiného-kika) Po něm nastoupil pardubický dj Pufaz, který se snažil ve svém setu i srovnávat, avšak i on se stal částečnou obětí techniky(o5 jehly). Myslíme si že mu moc nepomohl fakt, že používal sluchátka (což je ovšem jenom náš názor). Pak nastoupil domácí kůň dj nasty. To jste měli slyšet ten rachot. Jde vidět že nasty má ohromnou podporu domácího publika (co metan city repáci???). Rozjel se velice slušně, ale i jeho zlobila technika (pro změnu jehly) a podepsala se na něm i nervozita prvního battlu a to ještě domácího, ale přestál to se ctí. Po nastym přišel na řadu dj shy one, vítěz dvou disciplín ostravského mixmástru, který rozjel své temné a propracované sety, což by se dalo považovat za jeho klasiku. DJ bussy. Co napsat. Nastoupil po „šajovi“ a rozjel své novinky v podobě tonescratche a různých flarů a jiných jeho klasických pekel. Po něm nastoupila mladá klisna z ostravské stáje djka kika. Zajela klasiku jako na mixmástru. Hodně kliků, crabů a jiných jejich vychytávek a to vše hodně rytmicky vyvedené. Prostě klasika. Přišlo na řadu druhé kolo. A zase česki – rozjel euroskreče a poté vracečky na BDP-iam stil number one (moje deska-kika). Po něm pufaz, kterému se zase nevyhly skákající jehly (je třeba si pořídit fakt shurky). Nasty rozjel vracečky do kterých nasadil i tapping a zase zajel hudebně laděný set. Shy one – kluk z města a temné sety….hmm der klassiker von teressa orlowski. Bussy – crab, chirp, euro. Máme mluvit dál???? Kika??? CO by jste řekli. Vracečky na les kůl senšn a skreče do rytmu, krásně se to poslouchá.

Přišla chvíle napětí a soppálovy pecky. Porota se dohodla na těchto čtyřech postupujících: 1.dj shy one 2.dj nasty 3.dj bussy, a 4. k velkému překvapení jej samotného dj česki. Tato čtveřice se utkala stylem první proti čtvrtému a druhý proti třetímu. Jako první se odehrál souboj mezi nastym(2.) a bussym(3.). Nasty předvedl zajímavý, ale poněkud jednotvárný set, kdy využíval veškeré „čudliky“ svého vestaxu 07pro (píp pííp). Bussy s menšími nepřesnostmi zajel skrečový set z mixmástru. No body listen to techno – kdo byl, ví. Česki zajel asi nejvydařenější set večera. Klasické zdvojované vracečky. Kvalitní… pak nastoupil shaj a mírnými nepřesnostmi poslal českého do bojů o třetí místo. Výsledky semifinále:

Nasty X Bussy – postupuje Nasty Česki X Shy one – postupuje Shy one

Jak jste se dovtípili souboj o třetí místo byl mírně řečeno bratrovražedný . Bussy peklil a spěchal do Zlína a česki peklil o trochu míň, ale zůstal.Nyní se odehrál souboj o druhé a první místo mezi shy onem a místním nastym. Jako první začal nasty, jeho set byl hudební, objevily se tam i nějaké ty vracečky, při kterých mu pro změnu skákaly jehly. Shy one začal s deskama od Noisy Stylus, a předved s nimi nám již známou rutinu z mixmástra, v doprovodu euro skratchů… Porota tedy musela rozhodnout! Mezi tím než se porota rozhodla, Sopo nás opět drtil svýma peckama a lidi pařili, pařili a pařili. Neviděli jsme osoby, které by seděly, dokonce i návštěva z Prahy (Affro,Skelet a spol) se pohupovali do rytmu. Nooo OSTRAVOOO : kdy jsme to tady viděli naposled Á??? Nějaká podpora nééééé??? Né jenom robit bordel a chlastat!!!! Porota vyhlásila výsledky a ty zněly: 4.místo – česki, 3.místo – bussy, 2.místo – nasty 1.místo – shy one. A začaly se rozdávat ceny a ty byly: 3–500kč (desku deZrechts), 2–1000kč(Noisy Stylus), 1–2000kč (dvě battle desky). A česki dostal ode mě napít koly :). Očekávali jsme,že nám porota ukáže jak se to má správně dělat. Ale nic.Bohužel. Já-Česki jsem se těšil na Quipa, ale měl sem smůlu.A já-Kika jsem se těšila na Nnesera,a pro změnu taky nic. My z Ostravy jsme se všichni těšili na závěrečný jam, kterého se měli zúčastnit všichni přítomní djs,ale nějak se to nevyvedlo takže jamovali jen nasty se šajem a zvláště my dva.. Potom byl česki unaven (těžko říct jestli ne společensky), tak jsme jeli domů. Česki usínal za volantem, ale jinak nic zvláštního.

Kdybychom měli akci zhodnotit, tak: bussy tvrdí,že když mu spletli jméno tak akci hodnotí – 2 :) česki tvrdí,že to byla klasická party ve Vyškově. Pozdravy pro CREKA kika tvrdí,že když byla poslední,že tam už víckrát nepojede. :) Pozdraf pro nastyho ženu a díky za podporu

autoři: česki, kika

Tagy:

Rubrika: Reporty a fotky, 29. února 2004, AdyKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama