METANCITY – nejen Hip hop

Prosadí se Fergie i bez svých Black Eyed Peas? / Recenze jejího sólo alba The Dutchess

Zničila Fergie jednu z nejnadějnějších hip-hopových kapel konce devadesátých let, nebo se naopak postarala o její pozitivní oživení pro nové tisíciletí, kdy už definitivně přestala hrát kvalita jak pro fanoušky, tak bohužel i pro kritiky nějakou zásadnější roli? Prodává se to, neurazí, vyrobeno na běžícím pásu vedle dalších desítek prakticky totožných zpěváků, ať už vyumělkovaných či s alespoň jakýmsi talentem. Díkybohu za Paris Hilton alias důkaz, že „dobrou“ desku si dnes může natočit prakticky každý. Pokud ovšem má za sebou řadu schopnějších lidí, špičkovou studiovou techniku a… a peníze, co jiného?

Přiznávám, srovnávat ParisFergie by bylo ode mě trochu sprosté. Zpěvačka BEP si své místo v této kapele zaslouží. Jen namátkou, co by byla skladba Let´s Get Retarded bez jejího úvodního partu a pronikavého hlasu, díky němuž se vám dostane tahle výborná taneční věc pod kůži rychleji než tohle zimní počasí na tělo?

Desky Black Eyed Peas patří k těm nejlepším, co trh nabízí. Minimálně vzhledem k faktu, že ukázaly, že taneční skladby nemusí být zas tak úplně stupidní. Will.i.am je velmi talentovaná osobnost, a to jak vokálním projevem, tak svou produkcí. A právě díky němu má i cenu se jeho kolegyni z kapely, respektive její desce The Dutchess věnovat.

Samotná Fergie není totiž nijak extra zpěvačka. Nepopírám její jisté kvality, ale celé album zkrátka neutáhne. Téměř všechny skladby budí dojem nemastný, neslaný. Je úplně jedno, v jakém žánru se pohybují. Ať už se bavíme o popové Big Girls Don´t Cry, No Doubt reggae Mary Jane Shoes nebo o „ou shit“ rádiovému skvostu London Bridge, jehož krystalická tuctovost mě nutí neustále přemýšlet, jak se to vůbec může ještě někomu líbit, všechno jste už vesměs stokrát slyšeli a pokud zrovna nejste jejími vysloveně posedlými fanoušky, nedokážu si představit, proč byste si to museli ještě jednou zopakovat.

Světlými místy září The Dutchess v případě skladeb Pedestal, All That I Got (The Make Up Song) a bonusová Get Your Hands Up, za níž stojí i zbytek BEP bandu. Možná i při lepší náladě momentálně rotující Fergalicious, zvláště její starou školou znějící, odříkávaný rap mě tak nějak baví.

Stacy Ferguson vydala ničím výjimečnou desku, jež zaujme snad jen jejím jménem nebo její v krajkách oděnou postavou na obalu. Středoproudé, snad nenáročné posluchače možná i zaujme, nicméně i o tom by se ještě dalo pochybovat. Poslechete si ji, něco přeskočíte hned, něco po chvíli, ale újmu na zdraví vám nezpůsobí. Postrádám jakoukoli výraznost, osobitý rukopis, něco, čímž by se separovala od jiných. Není to podmínkou, když by se kvalitou podívala někam nad ně, avšak v tomto případě je to tuctovost nad tuctovost. Hodnocení pak spočine na stupni 3, nebál bych se ani případného mínusu.

Tracklist:

01 Fergalicious (feat. will.i.am)
02 Clumsy
03 All That I Got (The Make Up Song) (feat. will.i.am)
04 London Bridge
05 Pedestal
06 Voodoo Doll
07 Glamorous (feat. Ludacris)
08 Here I Come
09 Velvet
10 Big Girls Don't Cry
11 Mary Jane Shoes
12 Losing My Ground
13 Finally (feat. John Legend)
14 Get Your Hands Up (feat. BEP)

http://www.fergie.com

Tagy: Fergie, The Dutchess, Fergalicious, London Bridge, Will.i.am, Black Eyed Peas

Rubrika: Recenze, 7. listopadu 2006, RavenakKomentáře

09.34 - 7. listopadu 2006

Skvěle řečeno  

V podstatě sohlasím se vším a líp bych to nenapsal.. průměrná deska asi se dvěma, možná třema věcma o kterých bych řekl „super“, zbytek nezajímavý průměr.


10.10 - 7. listopadu 2006

vašku  

hodnotíš jako ve škole??? já bych se nebál ani za 4 … ;)


10.52 - 7. listopadu 2006

..HMM  

pekny booklet XD jinak nuda..


10.53 - 7. listopadu 2006

česki  

to sis toho všiml bzry :)) 4 ne, to už je moc


14.40 - 7. listopadu 2006

asi nejak tak…  

to album uz nejaky te tyden mam,byl jsem zvedavy na Fergii protoze BEP je moje oblibena skupina,ale byl jsem docela zklamany sice par pisnicek se mi docela libilo ale jinak docela onicem:-(((…taky souhlasim ze znamkou kolem 3– az 4


15.38 - 7. listopadu 2006

raveňak  

no je to akorát…4ka odpovídá, to album nemá nic co by mě zaujalo.....a hlavně prohlášení z její strany že chce gwen stefani ukázat kdo je královna bylo více než nadnesené takže ode mne dle tvého mnou později zjištěného hodnocení 4 ;o)


11.16 - 8. listopadu 2006

já bych ji šukal. co ty rave?)  

jinak samozřejmě chodím už měsíce netrpělivě po městě s divadelním kukátkem a vyhlížím tvůj obscénní účes. vylez!)


11.19 - 8. listopadu 2006

blq.  

nevím, proč ale mně připomíná Sabinu Laurynovou, což nejde.. Lezu :)


18.46 - 8. listopadu 2006

já bych ji šukal. co ty rave?)  

:))))))))))


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama