METANCITY – nejen Hip hop

Tady nesmíš chybět!! / Monkey Business v pátek ve Stounu / Krátké info pro vás!

Roman Holý a jeho opičí obchod dorazí 6. října do frýdecko-místeckého klubu Stoun. Pokud se ptáte, proč právě Stoun bude tím pravým místem pro jejich nejlepší koncert, když na severní Moravě hrají celkem pravidelně, odpověď je jednoduchá. Klubové koncerty mají neopakovatelnou atmosféru. Na Colours of Ostrava můžou lézt po pódiových konstrukcích, v Parníku vám zase hrát přímo do židlí, nicméně pokud si chcete koncert užít opravdu naplno a vybít ze sebe daleko více než jen přebytečnou energii, máte Stoun. Vstup v předprodeji na obvyklých místech činí 220,– Kč, na místě pochopitelně o něco vyšší. Friday night fever can begin!

Info:

Skupina Monkey Business vznikla v roce 2000 a již po vydání své první desky se stala okamžitou senzací na domácí hudební scéně. Následně nato se všechny čtyři řadové desky téhle ostré funkové kapely z Prahy dočkaly reakcí v podobě nadšených recenzí a vyprodaných koncertních turné.

Cokoliv jiného by bylo považováno za neúspěch, protože kapelník a producent Roman Holý se nespokojil s tím, že ve své nové skupině shromáždil pražskou funkovou smetánku. Pro zkušenosti ze staré funkové školy sáhnul za oceán a pozval legendárního Freda Wesleyho.

Wesley, známý asi nejvíce jako kapelník skupiny Jamese Browna a autor hitů Pass the Peas nebo Houseparty, pracoval s Monkey Business na prvních dvou albech, hlavně jako aranžér a kapelník dechové sekce. Dalším výrazným hostem se stal David Williams, stálý přispěvatel na desky Michaela Jacksona nebo Madonny.

MB na svých deskách používají z 99 procent anglické texty s tématy od problematiky stvoření vesmíru po správné chování na firemních večírcích.

WHY BE IN WHEN YOU COULD BE OUT (2000) Klip k druhému singlu Piece of My Life byl nominován na České hudební ceny 2000, kde MB vyhráli ve dvou dalších kategoriích: Nejlepší skupina a Nejlepší nováček. Album bylo brzy oceněno jako platinové. Skupina se rozrostla o „black magic woman“, skvělou americkou zpěvačku Tonyu Graves a začala nahrávat druhé album.

SAVE THE ROBOTS (2001) Skupina opět přizvala řadu zajímavých hostů. Kytaristu Hirama Bullocka (Sting, James Brown, Miles Davis, Eric Clapton), leadera skupiny Blow Monkeys Dr. Roberta a zpěváka Parliament Funkadelic Raye Daviese. Vrcholem pak byla účast 71 členů Státního symfonického orchestru pod vedením slavného Mária Klemense. I toto album bylo odměněno zlatou deskou.

RESISTANCE IS FUTILE (2003) Jak se již stalo plodnou tradicí, opět se účastnila řada hostů a album získalo čtyři nominace Českých hudebních cen – Nejlepší skupina, Nejlepší deska, Nejlepší obal a Nejlepší videoklip. Skupina tím potvrdila stále vysokou formu a zaujetí pro věc.

LAZY YOUTH OLD BEGGARS – 4DVD! (2004) Tato masivní kolekce klipů, koncertního videa, rozhovorů a překvapení získala ocenění jako Nejlepší hudební DVD na Českých hudebních cenách 2004.

KISS ME ON MY EGO (2005) Na tomto albu zazářil jako host zpěvák skupin Deep Purple a Black Sabbath – legendární Glenn Hughes. Mezi hosty se dále objevil saxofonista David Sanborn a znovu Hiram Bullock, protože pachatel se rád vrací na místo činu… Skupina tentokrát proměnila dvě ze čtyř nominací na České hudební ceny 2005 a to v kategorii Album roku a Zvuková nahrávka roku.

Monkey Business jsou: Matthew Ruppert (zpěv), Tonya Graves (zpěv), Roman Holý (klávesy), Andrew Brousek (klávesy), Pavel Mrázek (basová kytara), Marten Houdek (bicí), Olda Krejčoves (kytara) a Imran Zangi.

Více informací naleznete na www.monkeybusiness.cz

Tagy: Monkey Business, Roman Holý, Tonya Graves, Matthew Ruppert, Stoun, Frýdek-Místek

Rubrika: Tiskovky, promotion, hot news, 3. října 2006, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama