METANCITY – nejen Hip hop

Keep It Real?

Dlouho jsem přemýšlel, zda mám tuhle úvahu vůbec napsat, ale nakonec jsem se rozhodl kladně. Na začátek chci říct, že nehodlám nikoho poučovat nebo něco takového, je to pouze můj názor, s kterým můžete souhlasit nebo taky ne.

Já osobně hip-hop poslouchám něco přes 5 let, během nichž jsem krom obvyklých činností především právě poslouchal. Poslouchal jsem ho, když jsem šel do školy, když jsem byl doma, když jsem byl venku. Stal se mou nedílnou součástí a nic jiného pro mě prakticky neexistovalo. V současnosti se hip-hop dostal z pozice zábavy dětí z ghetta do masmédií. Stačí si zapnout televizi či rádio a vsadím se, že během půl hodiny se výsledek dostaví. Otázkou je, zda je to dobře nebo špatně. Zda se hip-hop stal komerčním stylem? Na začátek by se měla ujasnit jedna věc a to je slovo komerční. Vysvětlení není zdaleka jednoduché, přesná definice snad ani neexistuje, ale jde zhruba o to, že když je někdo komerční, tak dělá něco, v našem případě hudbu, pro peníze. S tímto pojmem souvisí také slovo slavný. Slavný se nerovná komerční. Když někoho songy hrají v rádiu, tak to přece neznamená, že je jejich autor komerční. Znáte nějakého komerčního umělce? A pokud ano, závisí na tom kvalita jeho umění? Já myslím, že ne. Takže hip-hop není komerční styl, pouze se stal populárním. A k tomu se váže další téma a to lidé. Pořád dokola se rozebírá oblečení, věk a to jak, kdo dlouho hip-hop poslouchá. Ani kvůli jedné věci by se člověk neměl povyšovat nad ostatní. Pokud někdo chce utratit peníze za dresy a podobné věci, je to jeho věc. Nikdo nemůže za to, že se narodil později a stejně tak je přece jedno, kdy začal hip-hop poslouchat. Pamatuji si, jak ještě celkem nedávno „bylo in“ nosit klíčenku, teď „je in“ říkat, že ten, kdo nosí klíčenku je toy. Lidé jsou různí, stejně tak jako jejich povahy. Někdo si dál bude chodit v dresu, někdo zase poslouchat undergroundový hip-hop, jen aby ukázal, že k nepatří k tomu v dresu a je „real“. Mám známého v Chorvatsku a ten zásadně poslouchá umělce z Def Juxu a Anticonu a také chodí v dresu. Hudba se poslouchá ušima, není o tom být „real“ nebo o tom, co máš na sobě. Hip-hop je sám o sobě eklektický styl, o čemž vypovídá, již samotné samplování. Hip-hop může být do jazzu, rnb, reggae, punku, disca nebo dokonce metalu. Hip-hop znamená pro každého něco jiného. Tohle je třeba respektovat.

Tagy: hip hop

Rubrika: Články, 19. února 2004, RavenakKomentáře

17.36 - 3. listopadu 2005

........  

divim se ze tan clanek jeste nebyl okomentovan..­........zajima­lo by me jestli mas stale stejny nazor na komerci a na to, co je „in“…je to rok a pul stary clanek, zmenil jsi nazor nebo si stojis stale na svem? Asi s tebou souhlasim, ale jeste o tom budu premyslet....­..kazdy se pouze vydanim cd stava komercnim.......


13.09 - 7. prosince 2005

hehe  

mrkněte na mě jaký jsem hip-hop cheche


23.06 - 23. prosince 2005

*.***********  

…komerce???jo…to uz jsem slysel…neni to to co tady vsude na strance blika???? jE MI TO FUCK........jsem uz stary a dojebany


23.10 - 23. prosince 2005

***.****  

Jo a Rave…proc mluvis stale o hudbe......to neni jen hudba ten hiphop…to je chut zit!a sory za ty hacky bo pisu z portugalska…jsem totiz OUT!!! DES…to je hiphop!!!


11.55 - 9. ledna 2006

i agree  

souhlas rave.....já jsem třeba ten který ty dresy do kterých bych se s tím dotyčným vešel dvakrát moc nemusím,ale pokud se ukáže že má něco v hlavě a jde správnou cestou tak si může nosit pro mě za mě i korzet bílé paní…


TOY Ikona k nicku: TOY
18.40 - 5. dubna 2006

ja mám  

korzet bílé paníííí..ale už je mi malej.....nechcete tady rozjet ,DRAŽBU????heh vyvolavací cena..2650,– tak kdo dá víc?? KEEP IT REAL!?


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama