METANCITY – nejen Hip hop

10 otázek pro 150 nejtalentovanějších osobností hudby / Navštiv knihkupectví!

Nestává se příliš často, abychom na našem webu psali o knihách, což samozřejmě neznamená, že je nečteme. Z mé poslední návštěvy jsem si přinesl dva tituly. Turnerův životopis Jacka Kerouaca vás asi moc zajímat nebude, nicméně ten druhý by rozhodně neměl uniknout vaší pozornosti, zvlášť když byste se chtěli o hudbu zajímat trochu podrobněji.

Guy Oseary, výkonný ředitel Maverick Records (Madonna, Alanis Morissette), se ve své knize Hudební svět pod lupou ptá více než 150 osobností z hudební branže, samotnými umělci počínaje, manažery a právníky konče, na týchž deset otázek, z nichž asi nejzajímavější patří ty ohledně nejoblíbenějších písní a alb.

Díky nakladatelství Metafora si tak můžete přečíst odpovědi od Stevie Wondera, India Arie, Nellyho, Bona, Berry Gordyho, Christiny Aguilery, Michaela Jacksona, Jamese Browna, Mobyho, Quincy Jonese nebo taky samotné Madonny, Britney Spears a tak dále a tak dále.

Místy kniha působí stereotypně. Zvlášť otázka, kdo že danou osobnost nejvíce ovlivnil, vás časem díky všem těm hrdým maminkám, začne nepochybně štvát. Přesto se zde naštěstí nachází daleko více zajímavých, někdy až překvapujících informací. To, že Beatles se zde mezi nejzásadnějšími osobnostmi nachází u každého třetího interpreta, lze ještě chápat, ale když jim slušně konkurují Public Enemy

Zajímavý je taky způsob, jímž dotázaní odpovídají. Od jednoslovných odpovědí nálepky Nellyho přes opravdu vtipné hlášky Seana „Puffy“ Combse až po hotové slohovky Stevie Wondera vám toho taky něco prozradí o intelektu a vůbec k přístupu k muzice.

V podtitulku názvu stojí, že přes 150 nejtalento­vanějších osobností světa hudby odhaluje tajemství svého úspěchu. Kniha byla nejspíše určena především pro začínající muzikanty, toužící prorazit. Podle mě se jedná o velmi zajímavý materiál, který poslouží nejen dychtivým umělcům, ale vůbec všem hudebním fanatiků, kteří mají snahu chápat hudbu v širších souvislostech.

Hudební svět pod lupou lze zakoupit jak v každém větším knihkupectví, tak i na internetu, kde zpravidla také nějaké drobné ušetříte. Metancity.com doporučuje!

Tagy: Guy Oseary, Hudební svět pod lupou, Madonna, Britney Spears, Stevie Wonder

Rubrika: Tipy, 7. září 2006, RavenakKomentáře

01.44 - 11. září 2006

Skvela knizka,  

zakoupil jsem, nelituju…


TOY Ikona k nicku: TOY
12.23 - 11. září 2006

dobre  

ale už tu něco dejte zase ne:)


13.29 - 11. září 2006

čekáme,  

až si ji přečteš :)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama