METANCITY – nejen Hip hop

Chceš vykouřit dýmku míru nebo se raději napít? / DTonate má něco pro tebe / Recenze Peace Pipe

Dlouho, opravdu dlouhou dobu očekávaný druhý singl u olomouckého labelu Blind Deaf je už konečně v prodeji. Možná jste si všimli, že tuto spolupráci DTonatea s Dudley Perkinsem (a.k.a. Declaime) již bylo možno zakoupit na před několika dny proběhnuvším pátém ročníku Hip – Hop Kempu. Proklatě horké zboží, které na české scéně nemá moc obdoby, si zaslouží nemálo pozornosti, takže jdeme na to. Recenze je třeba.

DTonate a.k.a. Deckl a.k.a. Harry Potter je přidrzlý chlapec z moravské metropole Olomouce. Za sebou má neoficiální sólové LP Tha Soulvibes, o kterém jste si i dokonce u nás mohli něco přečíst, s bývalým kolegou MC Yakubem vydané album Deluxe pod jménem Respektive a řadu beatů, jenž poskytl lidem jako Tafrob, Jay Diesel, Idea, Moja Reč, případně Foreign BeggarsDJem Opiou. Dle mého názoru se jeho produkce vyrovná světové špičce, bezkonkurenčně tedy patří k nejlepším producentům u nás. Mimo to se letos rozhodl založit si svůj vlastní label, kde zatím stačil vyjít singl brněnského Tafroba Nuda v Brně a již zmíněná kolaborace s Dudleym.

Peace Pipe je nejen dle názvu přirozeně vykouřená skladba. Beatu nemám co vytknout, nicméně s Dudleym je to už o něco horší. Neříkám, že zní špatně, přesto se po chvíli dostává do stereotypu a prakticky neposkytuje jediný důvod, proč skladbu doposlouchat do konce. Rozhodně jsem již od něj slyšel lepší party, na druhou stranu.. když se tak dívám kolem sebe.. uznávám, že stále si nemá proč brát můj přísný pohled k srdci, jelikož za práci, co odvádí, se rozhodně nemusí stydět.

Dle mě nejsilnější stopou na tomto singlu je zase vychlastaná skladba Mnoho Podob s hostujícími rappery Moja Reč a Idea, jenž rozhodně mají co k danému tématu říct. Beat šlape, výborná basa, oblíbené tleskající bicí a pádné rýmy. Stejně chlastám sám a stejně chlastám rád. Výborná věc, na párty doporučuju. Idem na panáka jako na Japoncov Uma Thurman.

Na straně B se ještě nachází zajímavost se zpěvačkou Pawlee, známé např. z featuringu s Naší Věcí, jejíž pecka tady Bullet in the Head dopadla nakonec asi nejhůře. O beatu nemá cenu hovořit, Dekl potvrzuje, že si své místo mezi top producenty zaslouží. Samozřejmě, že vlivy, jenž ovlivňují jeho tvorbu, jsou patrné na první poslech. Přesto věřím, že časem se vypracuje k vlastnímu charakteristickému stylu. Zpívané skladby mají tendence sklouzávat k jednoduchým klišé, jež slýcháte všehovšudy všude. Tahle skladba působí přesně opačně, místy až možná moc křečovitě, co se vokálního projevu týče. Na Pawlee je vidět, že se nenarodila s angličtinou na jazyku. Což je problém většiny českých zpěváků. Nicméně když to srovnám s takovým Tomem Malárem, tak stále může vyučovat v Oxfordu. Sám jsem zvědavý, jak se na tuto skladbu bude reagovat na párty, opravdu.

Celkovým okem jsem spokojen. Nejlépe z toho vyšel DTonate, takže všechny tři instrumentálky jsou plus. K tomu se zde tradičně nachází acappella Dudleyho *Peace Pipe*u, ale nejsem si jistý, na kolik ji využijete. Já si jsem jistý, že vůbec. Pro český hip-hop je tenhle singl další úspěch, pro DTonatea zrovna tak. Hodnocení tedy dle očekávání směřuje ke 2 (1 ano, 5 ne). Musím s tím hodnocením něco udělat, plánuje se upravení grafiky a rozvržení našeho webu, tak snad na to taky dojde. Takhle je to takové všelijaké. Singl kupuj! I ten další.

Tracklist:

Strana A

Peace Pipe ft. Dudley Perkins
Peace Pipe Instrumental
Peace Pipe Acappella

Strana B

Mnoho Podob ft. Moja Reč a Idea
Mnoho Podob Instrumental
Bullet in the Head ft. Pawlee
Bullet in the Head Instrumental

http://www.blinddeaf.cz

Tagy: DTonate, Blind Deaf, Dudley Perkins, Peace Pipe, Moja Reč, Idea, Pawlee

Rubrika: Recenze, 24. srpna 2006, RavenakKomentáře

09.24 - 27. srpna 2006

ale to neee  

me se ta peckas ideou a tim druhym frajou vubec nelíbí,zda se mi že tu instrumentalku akorat ničí,vubec to nesedí do beatu .text zni jako by ho psal přímo u mikrofonu a meliho hotovej za 5Osekunt…vypsat smenky,okna jako"bilgejc" – idea si text docela dal,ale ta flou,ú ú.ztrapnení…je jedno nemam ho rad celkove ani ten jeho hlas se mi nelíbí – drsnej fristailer…jau radoby......drby!


14.29 - 27. srpna 2006

 

mazej za dveře ;)


14.01 - 31. srpna 2006

já bych dal tři, celkově mě to dost nudí, sám o sobě bych neposlouchal nic z toho  

deckl má doma beatz, který jsou ještě o třídu lepší, než kterejkoliv z tohodle singlu. věc s declaimem má beat asi nejlepší, ale jeho projev tam je opravdu neskutečně nudnej, velmi trefně napsals, že není důvod poslouchat skladbu do konce. kéž by jel jako v dobách lil light, jeho nejlepší desky. ke skladbě číslo dvě se nechci moc vyjadřovat, stručně jenom řeknu, že je to pro mě nejslabší stopa. nejlepší je věc s pawlee, i když ta má paradoxně zase nejnudnější beat, ale její hlas to hodně zvedá. abych nebyl tak negativisteckej, věřím tomu, že dřív nebo později mě deckl rozseká se vším všudy.


15.18 - 31. srpna 2006

blq.  

všechny tři stopy jsou dobré, ale zároveň ani jedna dotažená na sto procent. Mnoho podob se mi líbí, je to chlast track, jasně, jednoduchý, ale zato úderný a navíc i vtipný, ten beat pro pawlee je možná až moc tvrdý, navíc celkový zvuk k tomu nepřidal. Taky věřím tomu, že Decklovo nejsilnější období teprve má před sebou


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama