METANCITY – nejen Hip hop

Recenze Change The Channel EP od The Regime

Dokonce i v Ostravě známá trojice The Regime konečně vydává své EP Change The Channel, které předznamenává na listopad naplánované album. Sice se zpožděním, ale přece obdržela trojka Tuco, Emdee (UK) a NI (US) zásilku z Loděnic před několika dny a o tom, že rozhodně je o co stát, vás snad přesvědčí následující „recenze“.

Příběh znáte. V Praze žijící cizinci se setkávají někde v klubu a napadá je, že by nebylo špatné spojit síly a užít si legraci, vyplnit volný čas a třeba i prorazit. NI bude navíc v blízké době často skloňovaná osoba. Po debutovém albu For The Love Of The Art NIovy druhé dnes už neexistující kapely Cherryhill se postavil k dílu a krom blížící se ho alba The Regime se také chystá zapsat svou sólovkou Nomad, komplet produkovanou DJem Wichem, které rovněž předcházelo vinylové EP.

Ostatně Wichovy síly využili The Regime také na svém EP, a to hned třikrát. Poslední skladbu si vzalo na svědomí producentské duo Le Scratchfunk z Německa. A když jsme u produkce, musím říct, že Wich mě velmi mile překvapil. V době, kdy vybral Candy Shop téměř až na půdu, jsem měl tendence nevěnovat pozornost veškeré jeho další tvorbě. V titulní Change The Channel sice zase lehce cítím Seana P, respektive kanadské trio Tone Mason, známé svou produkcí řezby Boom Bye Yeah, ale kdo ví, třeba to vzniklo dávno předtím. Každopádně výborná záležitost. Emdee stabilně dobrý, dokonce i NI potěšil. Dříve jsem si nedokázal vybavit z jeho projevu nic po několika sekundách po skončení nějaké jeho skladby (i přes snahu si dodnes nevybavuju jediný track z For The Love Of The Art), teď už to vypadá mnohem lépe.

Change The Channel je jednoduše skladba desky. Lehce za ni bych umístil smashing bars track Turn It Up! s hostujícími Angličany Mikey T a C. Montsem, jenž si z mého pohledu solidně spravil reputaci po jeho výkonu v Ostravě, kdy prakticky skončil dříve, než začal. Instro se sice mírně táhne, ale vzhledem k tomu, že nebude problém přidat na rychlosti, tato nepříjemnost odpadá. Who Are Ya? je na můj vkus až příliš tvrdá, čímž neříkám, že by byla špatná (přesně se hodí k textu) a ostatní věci v porovnání s ní nějaké slaďáky. Naopak celé EP zaplňuje jak nekompromisní rap, tak produkce. Out Of The Fire Pt 2 přidává desce na rozmanitosti, ale možná bych zvolil jinou. Lepší průměr, host na majku Indy dobře konstatuje, ale pokolikáté už? Čas vymanit se, neodpovídat, třeba ani nereagovat a věnovat se svým věcem.

Mé hodnocení odpovídá 2 (1 best, 5 worst). Na české poměry velmi zdařilé, nebál bych se tvrdit, že i ve světové konkurenci by si našlo tohle EP své místo. A příště chci slyšet Tuca na jehle. The end.

Tracklist:

Strana A

Change The Channel
Who Are Ya?
Turn It Up!

Strana B

Change The Channel Inst.
Who Are Ya Inst.
Turn It Up Inst.
Out Of The Fire Pt 2

Poslech přímo zde

Info zase na www.patrick-records.cz

Tagy: The Regime, Tuco, NI, Emdee, Change The Channel EP

Rubrika: Recenze, 3. července 2006, RavenakKomentáře

19.32 - 4. července 2006

ok  

napsal jsem komentář, ale neodeslalo se to…repete nebude… nicméně to EP zní dobře, až na tu deutsch produkci, která tam stylově nepadne)


19.37 - 4. července 2006

deutschland uber alles  

je v pohodě..


19.50 - 4. července 2006

gottverdammte Schwanze  

není)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama