METANCITY – nejen Hip hop

Recenze desky Unpredictable Jamie Foxxe

Není to tak dávno, co i u nás vyšla v pořadí druhá deska amerického zpěváka a Oscarem oceněného herce Jamie Foxxe. Ačkoli svou první vydal již v roce 1994, u nás, respektive všude na světě se proslavil díky svému úchvatnému ztvárnění hlavní role ve filmu Ray, tedy jedné z nejbrilantnější osobností americké hudby Raye Charlese. Těm pozornějším také určitě neunikl singl Kanye Westa Slow Jamz, na němž se vedle rychlého Twisty podílí i právě Jamie Foxx.

Unpredictable je přesně ten typ desky, která neurazí, ale zároveň vás ani nedonutí ji poslouchat znovu a znovu. Přesně zapadá do škatulky Westovského typu hip-hopu roku 2006. Na Foxxovi se určitě podepsala neopakovatelná zkušenost spolupráce s Rayem Charlesem, zároveň však vydal moderní desku, příjemnou, relaxační, oduševnělou i láskyplnou. Bojím se však, že málokdy překročí hranice stereotypu, i se všemi těmi méně či více příjemnými klišé současnosti. O tom, že Foxx zpívat umí, snad zase není třeba debatovat. Ray Charles by si za sebe nevybral jen tak ledaskoho.

Jinak tomu není ani s hosty zvučných jmen jako Snoop Dogg, Game, Mary J. Blige nebo třeba Common, jež na tom jsou prakticky stejně jako deska samotná. Snad až na pár momentů neohromí, ale zároveň proti nim nelze použít křivého slova.

Unpredictable neuslyšíte na párties. Tahle deska spadá spíše do intimnějších nálad. Sám Foxx umí být romantický, vtipný, zároveň však neslušný, někdy až naivní; skladba Three Letter Word, především její text, popisující sex ze všech možných stran, mi připadá spíše neplánovitě úsměvný.

Ze všech možných poloh sedí Foxxovi nejvíce ty zamilované. Jestli bych se měl těšit na jeho příští desku, tak ať je prosím plná písní typu Heaven či Wish U Were Here. Přesně takhle totiž dokáže zaujmout nejvíce. 65%

Tracklist:

 1. Unpredictable ft. Ludacris
 2. Warm Bed
 3. DJ Play a Love Song ft. Twista
 4. With You ft. Game & Snoop Dogg
 5. Can I Take U Home
 6. Love Changes ft. Mary J. Blige
 7. Extravaganza ft. Kanye West
 8. Three Letter Word
 9. Get This Money¨
 10. VIP
 11. Do What It Do
 12. Storm (Forecass)
 13. U Still Got It ft. Common
 14. Heaven
 15. Wish U Were Here

Tagy: Jamie Foxx, Unpredictable, Kanye West, Common, Twista, Mary J. Blige, Snoop Dogg, Game, Ludacris, Ray Charles, Heaven, Wish U Were Here

Rubrika: Recenze, 4. května 2006, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama