METANCITY – nejen Hip hop

Gentleman & Far East Band poprvé v České Republice!

Jeden z nejžhavějších koncertů jara se pomalu, ale jistě blíží. Reggae legenda Gentleman přijede 18. května letošního roku poprvé do Prahy a se svou kapelou Far East Band ukážou České Republice co je to show. Ještě než si představíme oficiální tiskovou zprávu, rád bych připoměl, že lístky jsou do dneška (31. 3. 2006) v předprodeji za 350,– Kč + poplatek. A malý tip na závěr, pokud pochybujete o Gentlemanově schopnosti zajet live super show, pořiďte si jeho album z roku 2003 GENTLEMAN & FAR EAST BAND LIVE, na kterém ukazuje, že živé koncerty jsou jeho silnou stránkou. Těšte se!

Gentleman z Kolína nad Rýnem je reggae star #1 nejen doma v Německu, ale zpěvák, který na evropské hudební scéně zásadně ovlivnil dění napříč žánry. Zároveň jako jediný Evropan dnes jezdí koncertovat i na velké jamajské festivaly. Jeho živé vystoupení jsou jedinečným zážitkem, který zcela jistě osloví nejen milovníky reggae a dancehallu. Zatímco všude po Evropě Gentleman koncertuje ve vyprodaných halách, v České republice vystoupí úplně poprvé! Můžete se tak těšit na fantastickou show, při které jej bude doprovázet geniální Far East band. Koncert se uskuteční 18. května 2006 v pražském Lucerna music baru a jako předkapela se představí pražská multikulturní parta United Flavour se speciálně připraveným reggae programem a mnoha zajímými hosty. Pozor, limitována kapacita klubu je 1000 lidí, proto zájemcům doporučujeme zakoupit lístky v předprodejích (v síti TicketPortal a obchodech TSP Records, Grow Shop a Maximum Underground), kde do konce března stojí 350 Kč + poplatek prodejci.

Gentleman

Gentleman alias Otto Telmann (1975) zpíval už jako malý kluk v kostele, kde získal pevné základy, samozřejmě nejen hudební. V sedmnácti letech znal ze světa reggae jen pár klasik typu Bob Marley, Peter Tosh nebo Dennis Brown, ale když jej rodiče vzali na prázdniny na Jamajku, poprvé uslyšel zvuk pouličních dancehallů, který jej okamžitě fascinoval… Doma se proto v ´92 dal dohromady s DJs jménem Ingo a Backra, kteří si začali říkat Pow Pow sound system, a rozhodli se propagovat karibskou kulturu v tehdy totálně rockovém Německu. Vedle Pow Pow movement začal Gentleman brzy spolupracovat i s Digital Diamond Crew, soundsystémem Silly Walks, a především s hiphopery Freundeskreis, pro které nazpíval refrén k písničce „Tabula Rasa“. Ta se neočekávaně stala v Německu velkým hitem, takže první velké turné a úspěchy Getleman zažil právě s touto partou, kterou doprovázela kapela Killin Riddim Section.Ti poté hráli i přímo pro něj, dokud se osudově nesetkal s Far East band, s kterými zpívá dodnes.

Už na své první desce TRODIN ON z ´99 prokázal, že je vedle své melodičnosti i neuvěřitelně flexibilní vokalista. S přehledem zazpívá vše od roots reggae až k digitalnímu ragga a mnohé překvapil svým plynulým patois, což je jamajský dialekt mixovaný z angličtiny, španělštiny a různých afrických nářečí. Díky tomu, že i německá reggae scéna je úzce propojená s kulturou hiphopu, získal si brzy Gentleman svými vokálnimi schopnostmi velkou podporou na všech frontách. Celosvětový boom ale přišel až v roce 2002 s druhým albem JOURNEY TO JAH, které překvapilo svou dokonalou produkcí a nadčasovými hity, které se nesmazatelně zapsaly do historie reggae kultury. Popularitu těchto písniček poté ještě znásobilo velké turné, v rámci kterého vzniklo CD a DVD Gentleman & FAR EAST BAND. Na tom se podařilo zachytit nezapomenutelnou atmosféru koncertů této kapely před několika desítkama tisíc rozjásaných diváků. Není se proto čemu divit, že Gentleman se brzy stal v Evropě jedním z nejpopulárnějším zpěváků napříč žánry, který pomohl vzniku progresivní evropské reggae scény.

Na jeho albech se objevují zásadní hlasy současné jamajské scény typu Barrington Levy, Beenie Man, Bounty Killer, Morgan Heritage, Luciano & Mikey General, Capleton, Junior Kelly, Daddy Rings, Tony Rebel, Jack Radics, Jah Mali a mnoho dalších. Zatím nejnovější deska CONFIDENCE se již během prvního týdne stala nejprodávanějším albem v Německu a sklidila velké uznání po celém světě. Obzvláště pozoruhodný fakt je, že Gentleman pravidelně vystupuje na Jamajce na akcích typu Sting festival za účasti 30 000 návštěvníků. Gentleman & Far East band se tak stali nejen v rodném Německu proroky nového žánru se vším, co k tomu patří, a budiž jim to přáno.

Diskografie:

1999 TRODIN ON
2002 JOURNEY TO JAH
2003 GENTLEMAN & FAR EAST BAND LIVE
2004 CONFIDENCE

Více informací a ukázky najdete na adrese www.journeytojah.com nebo česky v profile na www.jahmusic.net/…-profil.html

United Flavour
Mnozí z vás se už jistě přesvědčili, že latino, reggae i hip hop a r&b získávají v podání United Flavour nový rozměr. Svým originálním stylem a živou koncertní prezentací přinášejí do české scény svěží vítr uvolněné hravosti podpořené muzikantskou profestionalitou a výbornou produkcí. Za prapůvodce United Flavour by se dala označit skupina Hermakuti, kde se poprvé potkali zpěvačka Carmen a multi-instrumentalista Djei. Po rozpadu této kapely oba pokračovali i nadále ve vzájemné spolupráci a na jaře 2004 se rozhodli dát dohromady multižánrovou kapelu, do které si vybrali stávající osobité muzikanty. Skupina tak potvrzuje fakt, že lidé různých národností, původu nebo vyznání mohou spolupracovat a vzájemně se obohacovat. Více informací o kapele najdete na www.unitedflavour.com nebo http://booking.jahmusic.net/…ed_flava.htm

Snad ještě závěrem stojí za připomenutí, že tato akce je warm up na letní open air festival Reggae Meeting, který pro vás připravuje zároveň s tímto koncertem JahMusic Promotion.

Tagy: Gentleman

Rubrika: Tiskovky, promotion, hot news, 31. března 2006, AdyKomentáře

Ema Ikona k nicku: Ema
10.59 - 31. března 2006

;)  


13.53 - 31. března 2006

!  


15.57 - 31. března 2006

****signora EMA****  

jsem zde.....adámek je tak slušný jako jááááá :D


16.15 - 31. března 2006

…  

www.xchat.cz www.icq.com – mozna taky znate


16.36 - 31. března 2006

dtl  

neprovokuj more :D:D


Ema Ikona k nicku: Ema
18.13 - 31. března 2006

…vydva..  

mr. Detayl..srdecne te zvu do nasi chat mistnosti, teda pokud ti to spravce lord česki povolí..:D

lord česki…no tak jestli jste s Adamem oba stejni..tak utikam za hory…:D..uz ses ptal na ten dres??:D..minuty utikaji…a ja uz hubnu do plavek!:D

PRO TY,CO JDOU NA GENTLEMANA…SRAZ O PUL DEVATE NA BARU..:)


Ady Ikona k nicku: Ady
12.17 - 1. dubna 2006

A  

Byl jsem ted par dni zaneprazdnen, takze komentare se staly nemoderovanymy a koukam, ze je v tom gulas. Takze pls stop offtopic tematum. Dalsi se budou mazat.

A Ceski ty nezlob, nebo ti urazim i druhe zrcadko more ;)


Ema Ikona k nicku: Ema
14.04 - 1. dubna 2006

Ady  

ti dam gulas..se domlouvame, kde se potkame;)


Ady Ikona k nicku: Ady
14.39 - 1. dubna 2006

2Ema  

ceskione[at]tis­cali.cz tady na tomhle e-mailu se domlouvejte.


11.48 - 2. dubna 2006

ajt  

ady: tak to si dám bacha páč fakt to zrcátko je mooc důležité :D EMA: dres si šéfnu den předem abych si to nerozmyslel :D:D


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama