METANCITY – nejen Hip hop

Recenze mixtapu DJky Kiky / Calm down

Jak již jistě víte, Kika, známá to ostravská DJka, nahrála a vydala ve svém vlastním 100 kusovém nákladu mixtape svých oblíbených tracků Calm And Slow 4 Ur Soul. Já měl to štěstí si jej pořídit na Ladí Neladí ve Fabricu a jak jsem Kice slíbil, napsal menší recenzi. Trvalo to, já vím, ale znáte to.

Kdo jste někdy slyšeli Kiku hrát, asi dopředu tušíte, jak její mixtape vypadá. Komu by to přece jen jasné nebylo, název sám o sobě toho dost vypovídá. I když se mezi 14ti namíchanými tracky nachází i několik rychlejšího ražení, celková nálada se nese v klidu, míru a relaxaci, typické pro druhou půlku devadesátých let. Této náladě odpovídá i technická stránka. Věřím tomu, že by Kika určitě svedla sebesložitější triky, ale na tomto mixtapu přece jen šlo o něco jiného. Nicméně o její scratche nepřijdete. Doporučuju se zaměřit na poslední pecku.

Skladby jdou dobře k sobě, jen někdy mám pocit, že přechody trvají zbytečně moc dlouho. Tohle samo samozřejmě většinou znamená spíše plus, ale ne v případě, kdy skladby nekončí a nezačínají jen instrumentálkou. Pak se to zbytečně překrývá a jako celek to nepůsobí příliš harmonicky. Až na příliš rychlé zpomalení u Rakimově When I B on the Mic se Calm And Slow 4 Ur Soul pohybuje prakticky ve stejném rytmu. Většina skladeb patří k mým oblíbeným, ale přece jen už bych si poslechl raději něco jiného. Vždyť je znám skoro zpaměti.

Tak jsem nejspíš napsal vše, co jsem chtěl. Hodnocení odpovídá mým už skoro klasickým 70 %. Pokud byste se chtěli přesvědčit, zda náhodou nekecám nebo jen slyšet, co se nového urodilo na ostravské scéně, není nic jednoduššího než si se stovkou v kapse zajít do ostravského klubu Marley. Když jsem se naposled s Kikou bavil, stěžovala si mi, že jich má ještě pořád víc, než by chtěla. Jsem zvědavý na mixtapy ostatních DJ‘s, L-owa slibuje, Detayl taky, já snad se už taky konečně k něčemu dokopu. Zatím tady máte Kiku se svou jazz-soulovou vizí. Kupujte!

Tagy: DJka Kika, Ostrava, Calm and Slow 4 Ur Soul, mixtape, hip-hop

Rubrika: Recenze, 24. března 2006, RavenakKomentáře

14.43 - 24. března 2006

:)  


14.43 - 24. března 2006

:)  

Pěknej cover :)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama