METANCITY – nejen Hip hop

Nejlepší slovenský rap? Moja Reč dává!

Moja Reč? Co lidi, říká vám tahle kapela něco? Pokud ne, tak je to chyba, protože by rozhodně měla. Posledních pár let Slováci jedou jak na běžícím páse. Vycházejí vinyly, alba, točí se klipy a mixtapy. Jména jako Kontrafakt, Vec, Čistychov či AMO se stala stálicemi na slovenském i tuzemském rapovém poli. Většina z nich už dává řadu let, dělá to dobře a mnohdy bez konkurence. Jsem ale přesvědčený, že se to dříve, či později změní. Přichází rappaz s velkym R. Moja Reč, dámy a pánové.

Už mockrát jsem chtěl o Moji Reči napsat. Poprvé někdy před rokem, kdy se mi do ruky dostalo jejich výborné demo, které si můžete stáhnout třeba zde. Demo obsahuje 14 výborných tracků plných rapu a real flow. Flow a sebejistá lyrika je podle mě nejsilnější zbraň dvojice Supa – Michadelik, která se z Handlové přestěhovala před časem do Prahy. Demo vyšlo v roce 2004 a spolu se Supou a Michadelikem na něm zajebali kámoši s živou kapelou Komplot. O mikrofón se tehdy starali S&M, produkci poskytl dvorní producent kapely Ramon, jeden track dodal sám Supa a dva poskytl fotr Vec. Btw. pokud si vybavíte text k pecce Sa zobuďte!Vecova Dobrého rána jistě dáte Vecovi za pravdu. „Moja reč viem že pálite kvalitný weed. A každá bitch vám môže suckovať váš dick a dobre viem prečo som vám dal môj beat, dobré rýmy, dobrý rap tak to má byť.“

Originální striktní flow v kombinaci s amerikanizmy, které v podání Moji Reči zní opravdu real, dostaly tuhle kapelu do mého walkmana na hodně dlouho. Přiznám se, že jsem čekal na to, co se bude po demu dít. Chtěl jsem slyšet víc. A dočkal jsem se. Kapele vychází fyčuring na Zverinově albu Svetlo v tme a nutno říct, že kluci dali jeden z nejpřísnějších rapů na desce. Další jejich počin se jmenuje Sekáčik na Lad a vychází na Nejbr Hip Hop Mix loni ke konci roku a opět výborná přísná věc. Moja Reč jede svůj styl, který mi maximálně sedí a nejen mně. Dvojka bláznů IF, kteří k sobě čerstvě přibrali Dj Aku, chystají s kapelou Moja Reč společný projekt. V současnosti jsou detaily o spolupráci přísně tajné, ale brzy se již dozvíte vííííc.

Jsem zvědavý, čekám a těším se. Chci singl, chci album, chci slyšet SupaDelik, protože tihle dva dělají opravdový rap. Click click.

Tagy: moja reč slovenský hip hop rap nejbr hip hop mix

Rubrika: Tipy, 19. února 2006, AdyKomentáře

14.20 - 19. února 2006

Ady  

Mas recht!! Tahle grupa dává fakt maximálně!!! A no to jejich cd sem taky zvedavy!


14.21 - 19. února 2006

.  

sice to neni dle meho nejlepsi SK rep, ale je to mazec!!


15.15 - 26. února 2006

 

jaaj tolik chvály?!tak to jsem zvedava!!!!


17.59 - 15. června 2007

yop  

proste a jednoducho :„moja reč je freš, houmí zmier sa s tým!!“ mier


18.02 - 2. března 2009

 

üž se na to těším :))


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama