METANCITY – nejen Hip hop

Report z pražského koncertu Toasters a West-Bound Train

Po velmi úspěšném posledním vystoupení Toasters v pražském Futuru letošního dubna se chlapci rozhodli, že při nejbližší možné příležitosti se opět vrátí. Své slovo dodrželi a letos na podzim společně s West-Bound Train při svém evropském turné navštívili pražskou ( jak jinak…) Roxy. A kde jinde než u nich končí koncerty ve 22 hodin.

Jako první se nám ale představili Rudey Boy Rhytm. Tihle ska selektoři tomu dávají už deset let a dám prsty do futer, že jsou nejlepší v Čechách. Když už byl klub solidně zaplněn opřeli se do toho kluci z Trainu. Předvedli nové pojetí rocksteady, nic tedy pro příznivce oldschoolu. Nástroje ovládali na výbornou, bavili se dobře, možná zpěvák to trochu přeháněl, ale slušné vystoupení. Víc než hudbu by měli zlepšit své chuťové buňky. Nevím, kde přišli k tomu, že Braník je nej nej, ale tu od nas je všem jasné, které je to nej.

Tahounem večera byli samozřejmě Toasters. Tihle pánové toastují přes dvacet let a bylo zajímavé sledovat, jakým způsobem obě kapely vyvíjejí ska. Sice u Trainů se o nějakém vývoji, který by ovlivnil další generace, nedá mluvit, ale zřejmě tomu tak v budoucnu bude. Začátek Tostesrů takový nemasný neslaný. Když se jde na koncert, tak čekáme něco… „jedinečného“, bohužel ten večer nám to nebyli schopni dát. Dívat se na zpěváka, který neustále kontroluje čas, zda ho už Pražáci nevyhánějí z pódia není taky příjemný. Ke konci jejich vystoupení se na pódiu pohybovali i Traini, když se nám nic netušícímu publiku mělo udělit závěrečného zadostiučinění.

Obě kapely na konci zahráli společně a to bylo něco. Jakože kvůli tomu stálo tam jít. Myslím si, že to ale i vystihlo účast West-Bound Train na turné s Toasters. Je to velice dobrá cesta, jak si dobýt Evropu. Jestli je to zasloužené, nevím.

Po skončení koncertu mohli konečně opět přijít na scénu Rudey Boy Rhytm. Takovou tancovačku, jakou rozjeli jim tady u nas můžeme opravdu jenom závidět. Je škoda, že tady nikdo ska nehraje, aspoň né z desek. Přemýšlel už někdo o ska SS?

A resumé? I když Traini jsou mnohem mladší udělali na mě větší dojem. Z ohlasů jsem slyšel, že Toastersům to teď nevyšlo jako v dubnu. Ani zvuk nebyl nejlepší, „pivo“ hnusné (Krušovice), ale je zajímavé, jak dobrý závěr spraví člověku celkový dojem z akce.

Tagy: Toasters, West-Bound Train, ska, Roxy, Rude Boy Rhytm, Praha,

Rubrika: Reporty a fotky, 21. prosince 2005, PetrKomentáře

23.10 - 22. prosince 2005

mno…  


23.11 - 22. prosince 2005

 

mohlo to bejt fajn, no… :)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama