METANCITY – nejen Hip hop

Fast Food Orchestra v Marleyi / Report

Takže po dvou letech se na nás ska partička z Prahy opět přijela podívat, tentokráte do ostravského Marleye. Když u nás vystupovali posledně, Music Art Horní Lhota, byli to mlaďoši, kteří míchali ska s punkem.Ale už tehdy bylo vidět, že se svým druhým albem Last food mají namířeno ke ska.

Dnes přijeli představit svůj repertoár rozšířený o třetí, zatím poslední, desku Mangrooves. Od předchozích dvou se výrazně liší i díky toastingu Dr.Karyho, kterého můžete znát z Pro Sound Systemu. Další kapelou večera byla karvinská sestava All SkaPone's. Bohužel je podruhé potkal stejně smolný osud a jejich zpěvačka, stejně jako předchozí,mizí v té Praze. Takže koncert méně vydařený, než jsme zvyklí. Publikum bylo docela chladné a spíše přihlíželo.

Po delším zvučení se Foodi dali do práce. Ještě během prvních songů dolaďovali zvuk a pak se rozjela slušná kalba. Tihle ska rocksteady warriors, jak se označili, mají opravdu k daným žánrům co říci. Potvrzuje to i skutečnost, že Mangrooves je u nás již téměř vyprodáno a v prosinci by se mělo dočkat znovuvydání u světoznámého ska labelu Megalith Records. Stanou se tak první českou ska kapelou, která vydá své album u zahraničního vydavatele.

A teď zpět ke koncertu. Publikum se náramně bavilo spolu s kapelou. Moc příjemně se poslouchali. Ovšem jízda to byla teprve s nástupem výše zmíněného Dr.Karyho. Takový raggamuffin nažhaví snad každého. Příjemně překvapili i další členové kapely, kteří se neméně dobrým raggamuffinem Dr.Karym nenechali zahambit. Koncert podařený. Publikum si vyžádalo ještě pár bisů a bylo po všem.

Vznikla nám tedy reprezentativní kapela, která Mangrooves nevydá pouze v Evropě, ale v menším množství i za velkou louží. Chlapci vůbec mají velký podíl na ska kultuře v Čechách. Za zmínku snad ještě stojí, že chalani sbírají materiál na novou desku. Část kapely má na starosti agenturu Hovno Prdel Kamení, která zajišťuje většinu ska koncertů. Letos nám v létě spolu spolu s dalšími kolegy udělali velkou radost tří denním festivalem Mighty Sound v Olší na Táborsku.

Tagy: Ostrava, Marley, ska, Fast Food Orchestra, All SKA Pone's

Rubrika: Reporty a fotky, 30. listopadu 2005, PetrKomentáře

22.26 - 1. prosince 2005

 

Montpellier, je t'aime, that's why I'm coming back… :)


15.06 - 3. prosince 2005

hrali dobre  

ale zklamala me divacka navsteva a hlavne ztrata alskapones zpevacky :( a prazaci sou chuji


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama