METANCITY – nejen Hip hop

Report: METAN HIP HOP /5.12.2003/

Tralal tralala trala la la la…pobrukuju si při cestě MHD na vlakáč, kde jsme měli sraz s partijou. Je 18:00 vystupuju z busu a rozprostírá se přede mnou panoráma nádherného haviřovského vlakáče s partjou houmlesáku a partijou houmíz:o) vydal sem se k té druhé, i když u té první bych jistě dostal nějaký ten kelímek hradní svíce zadara. Přicházím blíž a sakra, je nás tam i semnou 13. další 4 ještě došli při hektickém nákupu cvak lupenů a poslední chvilku.. u panťáku už stepoval nervózní průvodčí, který ještě více znervózněl, když uviděl skandující skupinku 17 ti lidi, jak mu lezou do vagónku, se slovy ‚neboj se, nejedem na baník‘ sem nastoupil do vlaku. Ve vlaku sem slyšel jenom smích a cinkání nejruznorodějších nápojů a samozřejmě zvýšenou emigraci spolucestujících z našeho vagonu. Kluci asi opomněli,že v pantografu se nekouří a málem tam nešlo přes ty humna nikotinových oblaku vidět. Průvodčí to přešel s malou poznámkou, na kterou mu bylo sděleno, že to sem nafoukala ta babka co stala na nástupišti:o) Přestupujem v Kunčicích, hehe, kluci se stihli za těch 10 minut do Kunčic celkem zbořit a v soupravě na ov-střed to ještě umocnili mohutným zeleným kouř dýchánkem..bylo to tam jak v čajovně:o) …Nakonec jsme přeci jen došli na černou louku , někdo sice skoro po 4, ale spoko. Proběhly dýchánky na schodech před klubem jak zwykle s garden parties ala KAMENEC a mohlo se jít dovnitř. V marleym sem byl poprvé, ale hned mě zaujal prostor, hojnost míst k sezení i obří bar. Na můj vkus ovšem moc světla. Čekal jsem hojnou návštěvnost, ale, že se tam občas nebudu moct pohnout to teda vážně né, lidi bylo čím dál víc a to bylo jen dobře… Už při prvním zaposlouchání se do pouštěných pecek jsem zjistil, že zvuk asi tak ok nebude, a taky že jo. Nebylo to sice zase tak strašné na poslech, ale pro mcz, to bylo hodně velké mínus. G-MONEY šteloval a šteloval, ale nic na plat, mikrofony nespolupracovali a tak jeho freestajlu nešlo moc rozumět, což byla škoda, velká škoda. V lidech freestajl probudil jiskru života a začalo se to hemžit paření chtivými holčinami i klučinami a že jich nebylo málo. Za gramcema sem si vtu dobu všiml ČESKÉHO a ještě jednoho DJE, kterého jsem viděl u gramofonu poprvé a jeho jméno je mi tajemstvím. Česki nadrobil zrní pro KOSa a mohl začít ptačí zob aka HOSTÉ ODJINUD. Nutno říct, že KOSovi instrumentální zrní zdá se chutnalo a všem nám to dokázal svým jedinečným projevem i specifickou flow. Střihl si duo s MALUTKIM … i say GRA, you say FFITI…gra-ffiti, gra-ffiti:o)) tak tak..na řadu se dostal i další bohumínský reprezentant DAZ, za koly i v kole, neumírá….až na občasné mikrofonový stávky byly obe pecky na jedničku. HOST0 potvrdili, že ne jen 1 a YEDEN jsou tady mikrofónu mastři.!…když se rozlidnu po klubu, nestačím se divit, lidi jak na 1. máje. Servírky nevěděli kam dřív skočit a já sem je provokoval neustálým nakupem pivního moku, (trochu mi kručelo v břichu, ale tata říkal, že hlad je převlečená žízeň a rodiče se mají poslouchat:o))

Ha iwan!!!!a nejen on, ale i klucka z brněnského štatlu! Rvu se dopředu, piva sem radši rychle vypil, protože davové chování je nevyspitatelné. Stojím u podia, zamnou, přede mnou i vedle se to máčka, jak by dávali v OBI, kyblíky zadara. Kluci pozkoušeli mikrofény a když zjistili, že to lepší asi nebude spustili show, která je hodná jejich jména…Určitě největší NV baviči APOKA a DUP stoupali na bedny povzbuzovali publikum, které se dostalo hned do varu. Kluci servírovali žrádlo z hořkýho menu a šlo vidět, že Ostrava má naposloucháno. Lidi doslova šíleli a já nemohl jinak, ta atmosféra kterou lidi vytvořili se nedá ani popsat, to musel člověk zažít, bordel jaký si z Ostravy za poslední dobu dlouho neodvezla. Stav naprosté euforie přišel s ,,jménem writera“ v klubu to praskalo ve švech a málem nebyla slyšet ani instrumentálka. Kluci měli propocené snad úplně všechno. Jediný hostující TAFROB si odrepoval krutý part se SCISSALEM a postával opodál v šustce s kapucou na hlavě a jen se usmíval, jak parádně ta Ostrava dokáže podpořit:o)) holky pod podiem se olizovali od ucha k uchu a ujišťovali se ,že se nebudou neméně týden mýt, po té co je APOKA obdařil sprchami potu, který z kluků cákal všude kolem. Přišla moje oblíbená ,,NA CESTĚ-2jay+drone. Kluci to podali s doslova satanským výrazem. Sice do jiného instra než na album, ale přesto krutě. Na klucích bylo vidět nadšení z obecenstva a na obecenstvu radost z koncertu. A když DUP pozvedl cedo HOŘKÉ MENU, musel jít slyšet ten bordel hoooooodně daleko…kluci dorepovali poslední slova ,patřičným způsobem poděkovali Ostravě (další vlna řevu) a odešli na bar. Otěže přebrali ILLUZIONIST dj team a svým promáknutým setem ukázali, kde je kvalitu českého Djingu. Ostrava náležitě ocenila a všude vládla spokojenost…Pod taktovkou KIKY a ČESKEHO pokračovala párty až do pozdních ranních hodin, kdy se lidi bavili jak už dlouho ne a v počtu daleko přesahujícím standart běžné párty… Proběhly tradiční freestajly do ouška:o) PULZ,VACLAV, MEXIKO..zdravím chlopi! svoji cestu domů vám radši popisovat nebudu, protože jsem jel sám a usnul sem…hehe…se nediv v 6 ráno:o)

Podtrženo, shrnuto, znásobeno a vyděleno….myslím ,že jedná z nejlepších akcí poslední doby co se návštěvnosti a lidí samotných týče. Kotel největší! Takovým jsem na akcích na Severní Moravě co pamatuju nezažil! Jedině co bych na tak ukrutném večeru vytkl, byl zvuk a příliš světla v klubu..slyšel jsem něco o zbombených záchodech, ale nemůžu soudit, protože výhradně močím venku:o))

CHECK – www.streetlife.wz.cz http://www.streetlife.wz.cz kde bude během týdne další várka fotek (kolem 80)

Tagy:

Rubrika: Reporty a fotky, 9. prosince 2003, KhomathorKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama