METANCITY – nejen Hip hop

Skinny Dee - Československý Rap `92

Průkopníci českého či slovenského hip-hopu se dají spočítat na prstech jedné ruky. Vedle kultovních Manželů, Pirátů či J.A.R. se často zapomíná, respektive neví o takové osobnosti, jakou je Skinny Dee.

Nemám tušení, co tento rapper, vlastním jménem Dušan Dobrovoda, dělá dnes, ale za to vám dobře můžu říct, co udělal v roce 1992. Společně s producentem Double L alias Ladislavem Lučeničem, což je nejspíše ten samý člověk, který během sedmdesátých a osmdesátých let hrál v populární slovenské pop rockové kapele Modus, natočil a vydal na labelu Kristi Records vůbec první československý hip-hopový singl The Wicked Life Story.

Ačkoli vypadá anglicky rapující Skinny Dee jako velmi pofidérní metalista, neváhejte a poslechněte si ukázku z toho unikátního singlu. Má něco do sebe.

Side A:
Straight Version 5'29

Side B:
Western Piano Version 5'29
Beats 3'13

Ukázku stahujte zde.

Tagy: skinny dee, wicked life story, hip hop, 1992, první český hip hop

Rubrika: Tipy, 15. září 2005, Ravenak

Fotka ke článku Skinny Dee - Československý Rap `92
Fotka ke článku Skinny Dee - Československý Rap `92


Komentáře

20.35 - 15. září 2005

rawe  

dodnes vzpominam na to ,jak si mi tu desku poustel.Tahle deska si rika o „retro party shit 05“.Uplne cejtim tu energii ))


00.26 - 19. března 2011

skinny dee, wicked life story  

…Dušan Dobrovoda je Slovák !!!


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama