METANCITY – nejen Hip hop

Cornell Campbell & Half Pint poprvé v Česku! Jamajské léto v Lucerně pokračuje

Léto v jamajském stylu pokračuje v Lucerna Music Baru již v úterý 14. srpna Po strhujícím červnovém koncertu Turbulence přiveze Lucerna Music Bar ve spolupráci s největším domácím reggae portálem Jahmusic.net další dávku jamajského hudebního léčiva v podobě dvou karibskými větry ošlehaných bojovníků! Cornell Campbell a Half Pint jsou oba zpěváci, kteří mají za sebou kariéru plnou úspěšných hitů, z nichž některé se zapsaly do slabikáře nejhranějších pecek reggae.

Starší z nich, Cornell Campbell zahájil svou kariéru v šedesátých letech v proslulém velkochovu hitmakerů ve Studio One, kde začínali i Alton Ellis, Burning Spear nebo třeba Bob Marley. Cornell se svým charakteristickým falsetem, které si do dnešních dnů udrželo svoji znělost, se výborně hodil k interpretaci romantických balad. Asi stěží byste hledali fanouška reggae, který by neznal songy jako „Queen Of The Minstrel“ anebo „Stars“, které citlivějším posluchačům trhají srdce silou dynamitu. Cornell Campbell se ovšem neztratil ani později, kdy u domácího publika zápasil v popularitě s mezinárodní supernovou Bobem Marleym a kdy se ostrovním éterem nesly vály jako „Natty Dread Ina Greenwich Farm“ či „Rope In“. Ještě dnes se vystoupení Cornella Campbella těší velké pozornosti těch nejpovolanějších znalců – samotných Jamajčanů.

Half Pint je bytostně spjat s érou dancehallu a osmdesátými a devadesátými léty. Na scénu vlétl s razancí dělové střely a navždy se postavil na piedestal songem „Greetings“, určitě jednou z nejhranějších a nejcitovanějších jamajských pecek. Další hitovka „Winsome“ natolik okouzlila Micka Jaggera s Keithem Richardsem, že ji po svém předělali samotní Rolling Stones! Během své kariéry Half Pint spolupracoval s těmi největšími jmény jamajské hudební scény včetně enigmatických ´Riddim Twins´ Sly & Robbie a své příznivce podaroval tracky jako „Crazy Girl“, „Substitute Lover“ či „One Ina Million“.

Half Pint ovšem nežije minulostí a na hudební scéně zůstává aktivní dodnes, čehož je dokladem nejnovější album PAST TO PRESENT!

Tagy: Cornell Campbell & Half Pint, Lucerna Music Bar, reggae

Rubrika: Články, 8. srpna 2012, PromoKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama