METANCITY – nejen Hip hop

Colours of Ostrava letos lámal rekordy!

Letošní 11. ročník multižánrového festivalu Colours of Ostrava přinesl nemalé překvapení.

Festival se přesunul do nového areálu Vítkovických vysokých pecí, který nabízel neskutečnou scenérii. Je to velice rozlehlý areál a i když je železo velice studený materiál v kombinaci s hudbou vytvářel velice příjemný kontrast. Festival navštívil rekordní počet návštěvníků bezmála 32.000 což je rekord i na tak celkem chladné a deštivé počasí.

Na festivalu vystoupili Bobby Mc Ferrin, Alanis Morissette, Pub animals, Marow, Vlasta Rédl, Kronos quartet, Bratři Ebenové, Dan Bárta, Bonus, Skyline, Laura a její tygři, Lenka Dusilová, Buty, Hifi, Čokovoko, Charlie Straight a další české a zahraniční hvězdy hudebního nebe.

Při čekání na vystoupení Alanis Morissette jsem se ptal lidí okolo, co je zaujalo na letošním ročníku. Většina z nich mi potvrdila, že prostředí festivalu je bezkonkurenční, hudební skladba festivalu velice „barevná“ a příjemná. Nejvíce k smíchu jim přišlo, že festival byl bezbariérový, jenomže to tak nebylo, protože vozíčkáři bojovali s kamenitým terénem, když chtěli vidět nějaký koncert zblízka. Sice u vstupních turniketů byly gumové rohože, ale bylo jich tak málo, že opravdu tělesně postižení měli problémy. Chybělo jim více zeleně, kde by si mohli sednout či lehnout a nabírat další síly. Taktéž počet mobilních toalet byl trestní, některé byly často čištěny, ale na druhé straně se kolikrát chodilo v močůvce.

Taktéž pivaři dlouho čekali na svůj nápoj a tvořily se velké řady, kdy čekat na zlatavý mok i půl hodiny je dost dlouhá doba. Ještě že nebyly velké vedra, kdy bysme bez něj omdlívali. Taktéž velice pozitivní pro mě byl ten fakt, že jsme se nebrodili v odpadcích, kdy organizátoři zařídili zálohované kelímky s klipsnou, a tím se podpořila aspoň ekologie a návštěvníci byli v čistém prostředí. Na druhou stranu v areálu chybělo dost odpadkových košů.

Co mi taktéž velice vadilo a nezažil jsem ani na jednom festivalu, že fotografové nesměli používat blesk, což jim velice znepříjemnilo práci a také přidalo hodně vrásek na čele hlavně při večerních koncertech.

Na to že to byl v podstatě první ročník na novém místě a velmi příjemném, hodnotím letošní ročník 90% a jsem přesvědčen, že těch zbylých 10% pořadatelé vypilují na rok 2013.

fotografie ze čtvrtku 12.7. zde

fotografie z pátku 13.7. zde

fotografie ze soboty 14.7. zde

Tagy:

Rubrika: Články, 15. července 2012, MattesKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama