METANCITY – nejen Hip hop

Prago Union se dvěma novinkami: Příští týden nová letní pecka a hostování Livě

Že by to znamenala zkratka “PPS“, pod kterou se skrývá nová skladba od Prago Union, kterou Kato chystá v pondělí vyhodit na své posluchače? Je to ta pecka, kterou pouští jako DJ na koncikách Prago?

Jo, přesně ta, co se už nějaký ten pátek piluje a zkouší na lidech. Přesně ta pecka, kterou Kato napsal nahlas. Nemá nic předznamenávat, naznačovat, ani prozrazovat. Nové album Prago Union je ještě daleko a nevyjde dříve jak příští rok. Je to jen pozdrav ze Strojovny na prázdniny, aby vám nebyla dlouhá chvíle. „Jste ready? Tak začnem, jen račte a po poslechu smažte.“

Impozantní Livě lejno jede dál

Nekonečný ovace. Majk Spirit se právě loučí s publikem na Votvíráku slovy „tohle byl jeden z nejlepších koncertů, co jsem kdy jel“ a je jasný, že největší koncertní projekt v historii ČeskoSlovenského rapu se povedl. Že ten půlrok zkoušení, kdy měl Livě Band trvalé bydliště ve zkušebně a ten maratón 4 hodin zvučení a 6ti hodin hraní na místě dopadnul parádně. A že to tedy celý mělo smysl. Ale předtím?

Půl roku tunel. Občas ponorka. Domácí rappas jsou letadlo a fungujou jak půjčovna vzducholodí. Kocourkov. Pot, slzy a odříkání. Fakt dlouhej tunel. Hecování. Pochybnosti. Eufórie. Maniodeprese. Topol. Soustředění. Džábles. Herák. Kladivo… Gejzír radosti. Spokojená únava.

No a co teď? Opakování celého monstrózního projektu se zatím neplánuje, ale koncerty s jednotlivými rappas + Livě Band rozhodně ano. Už teď je jasné, že na festivalu Grape uvidíš vedle Prago i kombinaci Vec + Livě Band a na festivalu Uprising dokonce vedle Prago a Vece ještě Moja Reč + LB… A to už vůbec nemluvím o tom, že na Hip Hop Kempu se Livě Band představí poprvé jako backing band i pro zahraniční jména – jednou s ikonou jménem Diamond D a podruhé s kombem Koolade + Peedi Crakk & Maylay Sparks. Livě Band jede dál jak nekonečný boogie.

Tagy: Prago Union, PPS, Livě Band, Diamond D, Moja reč, Vec, Pio Squad, Votvírák, Kato

Rubrika: Články, 1. července 2012, PromoKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama