METANCITY – nejen Hip hop

Hip Hop a Reggae měli vždy k sobě blízko!

Spojení Reggae a Hip-Hopu je bezesporu velmi zajímavá kombinace, což dokázali například mediálně nejznámější syn Boba, Damian Marley a new-yorský raper Nas či slovenští AMO. U nás v Republice se však umělci stále drželi žánrových kolejí. Tyto žánry se prakticky nepropojily až do doby, kdy se potkal mladý nadějný MC a producent z Opavy MIC-KEY DREADALIST a talentovaný DJ a producent z Frýdku-Místku BJALY.

MIC-KEY DREADALIST působí jako vokalista a producent v opavském seskupení BAD BOYZ a mezinárodním projektu NUFF SENSI MUSIC. „Zlí“ hoši se zaměřují především na hraní a tvorbu Reggae, Dancehallu a špetku Hip-Hopu a s NUFF SENSI bandou objízdějí parties s náloží jungle, raggajungle a speciální beatbox-didgeridoo jamovačkou. Jako sólo zpěvák již vystoupil po boku nejrůznějších selektorů, a také pražského backing-bandu Riddimshot.

DJ BJALY žije ve Frýdku-Místku. Většinu času tráví v jeho malém nahrávacím studiu DADDY'S GROUND, kde pracuje na různých projektech se zajimavými lidmi. Nedrží se čistě hip hopového žánru, ale zajímá se i o dubstep, ghetto funk a breakbeat. Mimo to hraje na různých akcích a je rezidentním djem ve vyhlášeném klubu STOUN ve Frýdku.

Spojením opavského hlasu a frýdecko-místecké produkce vznikl track s názvem One Family, ve které MIC-KEY hovoří o jednotě mezi muzikanty, kteří milují Reggae a Hip-Hop. Pozitivní vlny, které se tímto propojením šíří vzduchem doslova třesou se zemí… Video natočilo a zpracovalo HM STUDIO z Frýdku-Místku.

Video ONE FAMILY zde

fotky z jejich vystoupení na Kick the hits zde

Soundcloud s downloadem zde

ODKAZY NA INTERPRETY:

MIC-KEY DREADALIST facebook zde

Soundcloud zde

DJ BJALY facebook zde

Soundcloud zde

Daddysground zde

HM STUDIO ZDE

"HM STUDIO facebook zde:http://www.facebook.com/hmstudio2010

Tagy:

Rubrika: Články, 31. května 2012, MattesKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama