METANCITY – nejen Hip hop

Dub Incorporation si na Apríla posvítí na Prahu!

Dub Inc. jsou dle mnohých nejlepší reggae kapela ve Francii. Jejich energická muzika ale navíc přesahuje škatulky do vícera příbuzných stylů a promítá se v ní i alžírský a senegalský původ obou vynikajících frontmanů. Přes prvotní nezájem médií získalo jejich debutové album DIVERSITÉ na alternativní scéně status „musím mít doma“. Kluci prodali přes deset tisíc CDs a vyprodali hromadu koncertů, které jim otevřely dveře i na ty největší festivaly po celé Evropě. Druhé album AFRIKYA pak už získalo i oficiální cenu “Nejlepší francouzské reggae album roku”, nebo vyhrálo internetové hlasování “Web Reggae Awards 2008”. Po předloňské premiéře na festivalu Mighty Sounds se Dub Inc. v rámci evropského turné konečně podívají u nás i do klubu. Už 1. dubna v Lucerna Music Baru…

Ať už politici hlásají o francouzské identitě cokoliv, země galského kohouta je už dlouhá léta zcela multikulturním prostorem, a právě Dub Incorporation jsou toho dokonalým obrazem. Jejich muzika, v které se potkává jamajské reggae, dub a dancehall s vlivy africké a arabské hudby sklízí úspěch napříč generacemi. A to nejen přistěhovalců, ale také mladých francouzů, kteří národnostní otázky berou s o dost větším nadhledem než populističtí politici. Raději si tak místo projevů poslechnou dva skvěle se doplňující zpěváky, kterými jsou Bouchkour & Komlan a kteří dokážou rozskákat radostí i desetitisícové publikum.

Jsme opravdu zvědavý, kolik z vás dorazí 1. dubna do pražského Lucerna Music Baru, kde Dub Inc. čeká česká klubová premiéra. V rámci opravdu mimořádné události pořadatelé navíc pozvali i exkluzivního předskokana. Tím bude mladý jamajský hitmaker Exco Levi, který vystoupí s jedním z nejlepších reggae soundsystémů a producentských týmů Evropy, kterým jsou Silly Walks Discotheque z Hamburku. Zkrátka a dobře – tato akce bude plná skvělé muziky a pozitivní energie, tak si nezapomeňte doma zapalovač a vlastní ručník, abyste mohli signalizovat své nadšení i poté, co si vykřiříte hlasivky. A možná si na cestu přibalte i náhradní tričko. V klubu je kvalitní klimatizace, ale stejně jej bez pochyb propotíte.

Tagy: Dub Incorporation, Diversité, Afrykia, Lucerna Music Bar

Rubrika: Články, 22. března 2012, PromoKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama