METANCITY – nejen Hip hop

Kingpin & Filty a DJ Snuff jako speciální hosté s Deadly Huntou v opavském Depu

Deadly Hunta, známý reggae-hiphopový zpěvák z Anglie, jehož popularita u nás stále roste, přistane už tento čtvrtek na brněnském letišti, aby společně s ostravsko-opavskými Wicked Sound a speciálními hosty z Anglie, představil to nejlepší ze své show publiku v Brně, Považské Bystrici a Opavě.

Deadly Hunta společne s Wicked Sound už objeli několik měst a klubů u nás i na Slovensku. Proto není třeba tohoto člověka s obrovským srdcem, velkým úsměvem a geniální live show představovat. Pozornost v tomto článku věnujte raperovi Kingpinovi a velkou postavou britské hip hopové scény DJ Snuff-ovy.

Kingpin je londýnský rapper, který spojuje svou lásku k hudbě a literatuře pro vytvoření svých textů. Inspirací mu je vše, co jej obklopuje. Živě začal vystupovat už v 17 letech, strávil dvě léta v Ayia Napa, objevil se na Channelu 4 v hudebním pořadu Flava a to 3 týdny po sobě – díky tomuto začal válet i na tzv. „open mic nights“. Celou tu dobu pokračoval ve svých univerzitních studiích, až v roce 2006 získal titul z anglické literatury. Kingpin je přirozený bavič a showmen, který ukazuje nejen ve své zdatnosti v oblasti tvorby textu a muziky, ale i jeho dovednosti na pódiu jako uvaděče. Tato kombinace talentu mu vynesla mnoho hostitelských míst na akcích, jako je Speakers Corner nebo End of the Weak, nemluvě o nočním představení s názvem Scratch Club, které organizoval s ostatními podobně smýšlejícími lidmi. Kingpin byl také nominován na na cenu PRS New Music. Jako uznávaná tvář v britské hip-hop scéně si Kingpin doslova vydobyl právo hrát s takovými jmény, jako jsou Ghostface Killah, Immortal Technique, Talib Kweli a mnoho dalších, stejně jako možnost pořádat turné ve Velké Británii, Německu, Americe a Irsku.

DJ Snuff je součástí UK hip hopové scény přes 20let, s kořeny v DJingu pro velké mezinárodní turnaje Bboy, pirátské rádio [ItchFM], resident DJ v legendárním klubu „Deal Rea“ Open Mic v centrálním Londýně, jediný muž za vedoucí britskou platformou hiphopu „Speakers Corner“ a otec proslulé mezinárodní hip-hopové komunity „End of the Weak“, která je už známá po celém světě, součást Trinity teamu, kde funguje po boku King Tubby’s Sound Systém, Mad Professor a dalších, spoluzakladatel „The People’s Army“ a „Equality Movement“ s Logicem a Lowkeyem, mezinárodní vedoucí mladých talentů v hip hopu v „Youth in Action“, hostitel pravidelného video-pořadu s Globalfaction, [Beats, Rhymes & Revolution], a certifikovaný, všestranný badman DJ. // Snuff má stále plné ruce práce – ať už na tour se Snoop Doggem, či válení na akcích s Afrika Bambaatem a DJ Premierem, až po pravidelnou spolupráci se jmény jako jsou Immortal Technique, Dead Prez, Hasan Salaam, Maverick Sabre, Akala, Rodney P a s těmi nejlepšími a nejtalentovanějšími na domácí scéně [včetně DJingu s hip-hop skupinou „Caxton Press“ a scratchování s live skupinou „Congo Natty“]. // Neustále v pohybu a s neuvěřitelným talentem a láskou pro jeho kulturu, stále hledající, a vždy se snažící o co nejlepší a nejsvěžejší live DJ sety, které energicky prozkoumávají kořeny hip-hopu skrze world funk a inovativní bass culture. Tune in.

Tagy: DJ Snuff, Kingpin, Depo, Deadly Hunta

Rubrika: Články, 12. března 2012, PromoKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama