METANCITY – nejen Hip hop

Street Dance Kemp Europe 2011: Pro všechny, kdo mají street dance v srdci

V krásném prostředí moravského krasu, konkrétně v Jedovnicích nedaleko Brna od 3. – 10. 7. 2011, se i letos konalo nejprestižnější letní světové setkání street dancrů, akce nazvaná STREET DANCE KEMP EUROPE 2011 Volume 8. Této akce se zúčastnili top tanečníci mezinárodních týmů z celého světa, taneční legendy underground hip hop scény z USA, Japonska a Francie, ale i slávní a známi choreografové pop & hip hop music starz, vítězové významných tanečních battlů a soutěží po celém světě a taktéž ti, kteří mají k tanci velmi blízko, ať už se jedná o profesionální nebo začínající tanečníky.

Při téměř nonstop hudbě zde po celé dny probíhaly workshopy, které byly rozděleny dle výkonnosti od úplných začátečníků až po profi tanečníky, dále battly, jamy a párty. Tancovaly se zde styly jako HIP HOP, HOUSE, LOCKIN´, POPPIN´, BREAKDANCE, KRUMPIN´, WACKIN´, R'N'B LYRICS, JAZZ a SALSA. SDK byl pro mnohé skvělou inspirací, zlepšením, vzděláváním, konfrontací a nabitím tanečních zkušeností. Zde prožitý týden byl skvělou příležitostí, jak zažít a spojit zábavu, hudbu, pohyb a získat spoustu nových přátel a zážitků. SDK se mohl zúčastnit každý, i když neměl zrovna v plánu tancovat, ale udělat si i například odpočinkový týden v přírodě, nebo jen tak si užívat hudbu a tanec kolem sebe. A proto stejně jako loni jsme se i letos rozhodly se na tuto velkolepou akci zajet podívat a strávit tak alespoň jeden den společně se všemi „street dancry“.

Do kempu jsme dorazily kolem poledne a hned se vydaly k vstupní bráně. Za bránou probíhaly současně na několika staigích workshopy. Zastavily jsme se u prvního, kde vyučoval AUS NINJA (USA), specialista na Wackin´. Choreografie vypadala zajímavě a bylo vidět, že tanečníky baví. Dále jsme shlédly taneční hodinu RABAHA (Francie), který zrovna předtančoval housové kroky. Shlédly jsme i další místa, kde se tancovalo. V místním kulturním domě například i začínající tanečníky, kde probíhala hodina ve stylu elektric boogi a poppin, vyučující STORM (Germany). Musíme uznat, že bylo vidět, že toho za ten týden tanečníci hodně pochytili a naučili se, šlo jim to.

Později jsme se přesunuly i do haly, kde už probíhal workshop s lektorkou YOSHIE. Tancovalo se zde Funky, Lockin´. Zřejmě jedna z oblíbených lektorek na letošním SDK, účast veliká, a to jak s nadšením obdivovali tanečníci její taneční výkony bylo opravdu nepřehlednutelné, několikrát za hodinu i oceněny nemalým potleskem. Hodina byla svižná, energická. Po tomto workshopu jsme se přemístily opět do kempu, kde jsme pozorovaly další probíhající workshopy. Hodně zajímavým a zábavným byl workshop vyučujícího jménem AUS NINJA, a to opět ve stylu Wackin´. Hodina už zřejmě byla za polovinou, protože vybraní tanečníci právě předváděli jednotlivě tento tanec pod dohledem a radami lektora. Bylo se opravdu na co koukat, zajímavé zpestření a mnohým se na tvářích často objevovaly úsměvy. Takový veselý workshop. Nejlepší byla tančící dvojice na závěr. Jedna slečna a hoch pobavili úplně všechny, obdivuhodný taneční výkon, foťáky se jenom blýskaly. Navštívily jsme i výuku Breakdance.

Všechny shlédnuté workshopy, ať už přímo v kempu či v okolí byly hodně zajímavé, obdivuhodné, dobře naladěné a pohodové. Celkově na kempu vládla pohoda. Všude hrála hudba. Procházely davy tanečníků různých národností a věkových skupin. Vyzařovala taneční atmosféra snad na každém kroku. Nechybělo zde občerstvení, odpočivárny, posezení, stánky s módním a sportovnímoble­čením, pro zábavu pak i trampolína a mnohé další. Během dne se na cestě do kempu na zdích namalovaly graffiti. Kolem 22. hodiny pak na hlavní staigi s tribunou, začal další battle, a to mužů ve stylu Hip Hop. Moderátor nejprve všechny navnadil a vytvořil příjemnou „fandící“ atmosféru. Poté se představila svými výkony porota. Následně začala prezentace tanečníků. Zajímavé tancování, všichni vynikali svou originalitou. Porota určitě neměla lehké rozhodování. Avšak kdo nakonec vyhrál bohužel nevíme, kolem půlnoci jsme musely kemp opustit a vydat se na cestu domů.

Celkově den strávený na Street Dance kempu bychom hodnotily velmi kladně. Báječná atmosféra, tanec, hudba, lidi, tanečníci, prostě vše. Příjemně strávený den dovolené. Velké poděkování patří Fidlimu a všem spoluorganizátorům a těm, kteří se na SDK podíleli a také se jej zúčastnili. Věříme, že všichni stejně jako my budou na letošní kemp vzpomínat ještě hodně dlouho a těšit se na další ročník. Na závěr všem přejeme krásné protančené léto a hodně tanečních úspěchů.

Tagy: SDK, Street Dance Kemp Europe 2011, street dance

Rubrika: Reporty a fotky, 27. července 2011, VeRča a LuCieKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama