METANCITY – nejen Hip hop

Arrested Development: Legenda se vrací do Prahy již dnes večer!

Arrested Development je hudební skupina, která respektuje ženy, propaguje rodinu, spiritualitu a odpovědnost mužů. Jejich hudba je o vědomí, Zemi, africkém sebeurčení a lásce. Nazývají svá žívá vystoupení slavnostmi. Oslavují moc života, jistotu smrti a boje předků, na jejichž ramenou dnes stojíme.

Arrested Development byli prvními afro-americkými umělci, kteří darovali peníze Nelsonu Mandelovi a ANC, aby tak pomohli Jižní Africe v její svobodě. Darovali také 20 000 dolarů organizaci UNICEF na pomoc ženám v Kongu, věnovali se charitě pro organizace bezdomovců po celém světě a věnovali polovinu zisku ze svého velkého hitu „Mr. Wendal“ Národní koalici bezdomovců. Oslovují městskou mládež, věznice pro ženy, skupiny bojující proti obchodu s lidmi, zelené aktivisty, školy a univerzity po celém světě, aby pomohli rozšiřovat poselství, že navzdory útlaku není možné se s ním smířit, ale je nutno proti němu povstat a bojovat s ním!

Arrested Development byli založeni koncem 80. let vedoucím a rapperem Speechem, jehož matka vlastní černošské noviny v Milwaukee ve Wisconsinu. Politika rodičů a témata komunity ovlivňovaly Speeche od jeho sedmi let. Všichni členové kapely hluboce věří v sílu hudby pomoci těm, kteří jsou v nouzi. Tito držitelé dvou cen Grammy jsou oddanými zastánci pobízení spolubližních k cestě ke svobodě a evoluci již celých 19 let. Mnozí členové Arrested Development dodnes žijí na venkově na americkém jihu, kde používají drsné a nezvyklé zvuky při mixování samplů a varhan B-3, táhlé vokály a sbory prodchnuté citem.

Arrested Development jsme v Česku mohli vidět již několikrát, naposledy před 5 lety. Nyní se ně (nejen) hiphopoví fans mohou těšit 6.června od 19:00 v Lucerna Music Baru. Vstupenky za 500,– Kč + poplatky budou k dispozici v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.

Tagy: Arrested Development, Speech, Praha, Lucerna Music Bar

Rubrika: Články, 6. června 2011, LucernaKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama