METANCITY – nejen Hip hop

Le Pneumatiq & Break Bass již tuto sobotu ve Stounu

Le Pneumatiq & BreakBass ve Stounu

Pouhý rok uplynul od jejich posledního hostování ve frýdecko-místeckém Stounu a jsou tady zase! „V sobotu 30. dubna v klubu uvítáme už potřetí partičku Le Pneumatiq, jejichž koncerty jso proslulé obrovskou energií a jsou určeny příznivcům drum’n’bassu a breakbeatu“ uvádí nastávající koncert a s ním spojenou BreakBass party šéf a dramaturg Stounu Kamil Rudolf .

Skupina Le Pneumatiq byla založena na sklonku roku 2005 a dnes ji můžeme považovat za jednu z nejčerstvějších a nejenergičtějších elektronických živých kapel v České republice. Le Pneumatiq tvoří zakladatel a producent DJ Howska (programming), MC Adrenalin (vocal), bubeník Army a zpěvačka Borůvka (ex-Rapmasters, Wohnout). Po prvních pár koncertech skupina strávila přelom roku 2006 a 2007 v nahrávacích studiích České televize, kde nahrála pět skladeb pro film Pusinky, kam ji doporučil Jan P. Muchow. V červnu pak skupina odehrála dva koncerty v Londýně a prázdniny strávila na pódiích letních festivalů a nahráváním debutové desky, která vyšla v listopadu. Videoklip k singlu Life je hodnocen jako jeden z nejlepších českých klipů za rok 2007.

V dalších letech následovalo pilné koncertování zejména na velkých letních festivalech, jako Creamfields, Planet Festival, Rock For People, ale také v Lucerna Baru, Roxy a samozřejmě už dvakrát ve Stounu. Na kontě má kapela zatím jedno CD – „Beat Safari“ z roku 2007 a účast na sountracku z již zmíněného filmu „Pusinky“

„Myslím, že se návštěvníci sobotního vystoupení se mají na co těšit, zvláště proto, že po koncertě Le Pneumatiq vystoupí jeden z nejlepších breakbeatových DJ-ů Omek a DJ Lofi (F-M), “ informuje dramaturg Rudolf.

Vstupenky na Le Pneumatiq budou k dostání na místě před koncertem za 90 Kč.

www.stoun.cz

Tagy: STOUN, LE PNEUMATIQ, BREAK BASS, DJ HOWSKA, MC ADRENALIN, ARMY, BORŮVKA, DJ OMEK, DJ LOFI

Rubrika: Články, 26. dubna 2011, StounKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama