METANCITY – nejen Hip hop

United Flavour vydávají nové album Attitude a vyráží na klubové turné

Skupina United Flavour pokřtí 15. března v pražském Paláci Akropolis nové, v pořadí druhé studiové album Attitude. Zahájí tím turné po českých a slovenských klubech. Zájemci si mohou objednat limitovanou bonusovou edici na stránkách kapely.

United Flavour na novém materiálu pracovali intenzivně celý loňský rok. Nahráli ve studiu celkem pětadvacet tracků, z toho sedmnáct skladeb se objeví na novém albu Attitude. Kapela přizvala ke spolupráci hosty z celého světa, s kterými se potkala při vystoupeních na zahraničních festivalech nebo během spolupráce v rámci svého projektu doprovodné kapely Flavour Band. Patří mezi ně hvězdný zpěvák Konshens (JAM), který pravidelně okupuje přední místa singlových hitparád, dancehallové trio Ward21 (JAM), Ras Kuko a Bratt ze španělské skupiny Cañaman, Cheeba (PL) z East West Rockers, česká rapperka Lara303, již tradičně zpěváci King Kalabash a Baron Black (Martinik/FR) a senegalský zpěvák a tanečník Kaolack. Doprovodné vokály do dvou skladeb nazpívala také Jamajčanka Adena Myrie, jež pravidelně spolupracuje s legendárním studiem Tuff Gong a Sly & Robbie production.

Skladby na novou desku se nahrávaly v rakouském studiu House of Riddim a v několika pražských studiích pod producentským dohledem baskytaristy Djeie. Na mix desky přiletěl z Londýna zkušený zvukař, baskytarista a producent Derek Fevrier, který řadu let spolupracuje se zvučnými jmény black music (Culture, Mad Professor, Dennis Brown, Twinkle Brothers a dalšími). Finální mastering proběhl v Senegalu ve studiu Real Master, které využívá také africká reggae hvězda Alpha Blondy.

„Attitude“ vychází na labelu SubPub Records. Pro příznivce, kteří si CD objednají do 15. března na webu kapely, je připravena limitovaná bonusová edice anebo album v digitální podobě za sníženou cenu.

„Attitude Tour 2011“ bude nejrozsáhlejším turné v historii kapely. Skladby z nového alba i starší hity představí divákům v 19 klubech v České a Slovenské republice. Turné začíná v Praze 15. března v Paláci Akropolis a končí 17. května v pražském Lucerna Music Baru. Vybrané koncerty budou doprovázet speciální hosté, jak je u kapely již zvykem: zpěvák U-cee (Něm/Egypt), česká rapperka Lara303, zpěvák a tanečník Kaolack (Senegal) a další.

ATTITUDE TOUR 2011:

15.3. Praha – Palác Akropolis
18.3. Uherské Hradiště – Mír
19.3. Krnov – Kofola Music Club
24.3. Brno – Metro Music Bar
25.3. Bratislava – Majestic Music Club
26.3. Nitra – Nová pekáreň – Horúčka jamajskej noci
31.3. Olomouc – U-klub
1.4. Ostrava – Marley club
2.4. Karviná – U Einsteina
8.4. Jablonec – Na rampě
14.4. Plzeň – KD Šeříková
15.4. Vysoké Mýto – Mklub
16.4. České Budějovice – Marty's klub
27.4. Usti nad Labem – Majáles
29.4. Hronov – Sál Josefa Čapka
30.4. Senice – Kunov – Reggae Baal
5.5. Opava – Městské sady – Majáles
6.5. Košice – Collosseum
17.5. Praha – LMB

Attitude promo video zde. Limitovaná bonus edice alba Attitude k objednání do 15. 3. – http://attitude.unitedflavour.com/.

Tagy: United Flavour, Attitude, Brno, Metro Music Bar, Palác Akropolis

Rubrika: Články, 13. března 2011, UFKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama