METANCITY – nejen Hip hop

Sto Zvířat ve StoUnu

V pátek 11. března vystoupí ve známém frýdecko-místeckém klubu Stoun číslo jedna mezi domácími (S)KA-pelami – STO ZVÍŘAT. „Všichni, kteří mají rádi kvalitní SKA-čko s chytlavými melodiemi a inteligentními texty a rádi si na něj za-SKA-kají, by si neměli tento koncert nechat ujít,“ říká šéf a dramaturg Stounu Kamil Rudolf.

STO ZVÍŘAT jsou asi jedinou tuzemskou kapelou, jejíž popularita soustavně dvacet let stoupá a která si zároveň i na sedmé desce udržuje vysokou kvalitu, a to hudební i textovou. Od založení skupiny v roce 1990 prošla mnoha personálními změnami a za tu dobu vyšlo kapele 7 CD, 2-DVD, 1 CD singl a 1 EP vinyl, 1 MC (kazetu) nepočítaje. Poslední CD „Postelový scény“ vydala skupina v roce 2009. Na posledních dvou albech navíc hrají ve výtečné sestavě a formě, takže je to opravdu radost poslouchat. Desítka muzikantů je dobře sehraná a aranžmá má dostatek disciplíny na to, aby nikdo z nich zbytečně netrčel z harmonického cel­ku.

Malá statistika – v uplynulém roce Zvířata odehrála 97 koncertů (jeden z nich byl i ve Stounu), účastnila se studentských majálesů, řady letních festivalů jako ROCK FOR PEOPLE, TRUTNOV OPEN AIR, SÁZAVA FEST, natočila videoklip k písni „Erotickej film“ a uspořádala turné k 20 letům kapely.

„Vstupenky na koncert Sto Zvířat v ceně 170,– Kč jsou k dostání v předprodeji v Beskydském informačním centru na Zámeckém náměstí ve Frýdku a na Náměstí Svobody v Místku. Dále se vstupenky prodávají v Ostravě ve Skate Shopu Titty Twister na Nádražní ulici 29 (zastávka tramvaje Stodolní) a ve Stounu ve dnech, které jsou uvedeny v programu a to od 18 hodin,“ informuje dramaturg Rudolf.

www.stoun.cz www.stozvirat.cz

Tagy: STOUN, STO ZVÍŘAT, SKA, Beskydské Informační Centum, TITTY TWISTER,

Rubrika: Články, 4. března 2011, StounKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama