METANCITY – nejen Hip hop

Booyaka, booyaka: Legendární General Levy v Opavě na OCB Champions League

Všichni ganja-mani a ganja ladies, všichni z dancehall a reggae massive, všichni z junglist massive, napište si pátek 11. března do svých mobilů a kalendářů. V Opavě se totiž odehraje největší bashement, který se kdy ve Slezsku odehrál.

Dorazí opravdová legenda, General Levy, který svou rychlostí a dynamikou rozbíji kluby v takových městech, jako je Milano, Nice, Amstredam nebo Barcelona (to je výčet posledních pár vystoupení). Lineup doplní Prostějovský roots reggae band Zion Squad, který se po třech letech vrátí do Opavy. Domácí selektoři Wicked Sound a jejich host ze Zlína, selekta Skre. Pravou atmosféru na dancehallu podpoří polská taneční crew Boom Box Dancers & Silna Grupa. Tenhle mejdan bude legendární !

Wicked Sound ve spolupráci s hlavním partnerem značkou OCB – výrobcem oblíbených papírků, Opavskou kulturní organizací, provozovatelem klubu ART a skateshopem Subform pro vás připravili tuhle jedinečnou akci.

General Levy je opravdovou star. Jeho hlavní přednosti jsou rychlost, dynamika a freestyle. Pokud budete na youtube aktivní, tak uvidíte, že Generalovy nedělá kromě reggae, dancehallu a junglu problém ani hip hop, drum and bass dokonce ani swing nebo podobné šílenosti!

Tento čtyřicetiletý rastaman (a hlavně ganjaman), vyznávající způsob života I-tal, má za sebou nespočet koncertů snad na všech kontinentech, pět alb a mnoho singlů. Jeho tvorba směřuje mimo reggae a dancehallu z velké části k junglu a drum and bassu. Na svědomí má také mnoho singlů, které spadají do kategorie dub, funky, taneční hudby nebo popu. Nejvíce se ovšem do podvědomí lidí zapsal na začátku 90.let singlem “Incredible“, který se později nejvíce ujal na soundtracku k filmu „Ali G in da House“.

Jeho poslední album Spirit & Faith, vyšlo v roce 2008. Najdete na něm spoustu velkých tunes. Najdete na něm dancehall, dub, rootsové pecky jako „Time Dread“ nebo „Spirit & Faith“, jungle a drum and bassově-taneční vraždy jako „Profesional Ganja Smoker“, „Shake“. V posledních měsících se Generalovy Levymu podařilo nasázet výborné pecky na různé riddimové kompilace. Za zmínku stojí určitě hit polské produkce DreadSquad „Screw Dem riddim“ na kterém má už teď nesmrtelnou pecku „Cho Cho Train“ nebo například na německém „the calling riddimu“ s peckou „Wine fi me Baby“.

Lístky v předprodeji můžete zakoupit v Ostravě i Opavě. V Opavě je zakoupíte na recepci Obecního domu. Pokud máte blíž do Ostravy, seženete je na telefonním čísle 774 088 738.

Cena v předprodeji je 120kč vstup na místě bude 150 kč. Lístek můžete taky vyhrát na oficiální stránce události, kterou najdete na zdi fan-page Wicked Sound. Facebok.com/wic­ked.sound

http://www.youtube.com/watch?… General Levy dubplate
http://www.youtube.com/watch?… General Levy Freestyle na Swing
http://www.youtube.com/watch?… Wine fi me Baby
http://www.youtube.com/watch?… Cho Cho Train

www.klubart.cz
www.facebook.com/wicked.sound

Tagy: Wicked Sound, General Levy, Opava, OCB Champions League, Zion Squad

Rubrika: Články, 18. února 2011, RadekKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama