METANCITY – nejen Hip hop

Gotan Project konečně v Praze, skvělé elektrotango s multimediální show v únoru

S potěšením oznamujeme, že do Prahy přijíždí zakladatelé stylu elektrotango se svou velkolepou multimediální show. Gotan Project, který je nejúspěšnější francouzskou skupinou současnosti, přijíždí v rámci turné k poslednímu albu Tango 3.0. Ačkoliv po světě vystupují zpravidla ve sportovních halách a velkých sálech, v Praze vystoupí v komorním prostředí divadla Archa.

Pařížská skupina Gotan Project spojila tango s elektronikou a změnila svět. Vybudovala most mezi tangem s akustickými nástroji a dubem. Opar odvěké melanchonie rozfoukala hypnotickými elektrobeaty a samply. Jejich sofistikovaná, decentně pulsující hudba klade důraz na vizuální a výtvarnou složku, takže připomíná zvukové retro obrazy. Jedinečný a originální přístup Gotan Projectu vrátil do elektronické hudby vášeň a srdce.

Skupina získala dvakrát cenu BBC World Music, jejího prvního alba se prodalo přes milion kusů. „S tangem se nevyplácí žertovat, zvláště když žijete v Argentině,“ říká vedoucí skupiny. Není tedy náhoda, že skupina vznikla v Paříži a tvoří ji hudebníci z Argentiny, Francie a Švýcarska. Ti jsou jako zkušení filmoví skladatelé mistry rytmu a atmosféry.

Páteří skupiny je Francouz Philippe Cohen-Solal, původně hudební poradce tak významných režisérů jako Tavernier, Michalkov či Lars Von Trier. Dalšími členy jsou Christoph H. Müller, který byl průkopníkem elektronické scény ve Švýcarsku, a argentinský kytarista Eduardo Makaroff, původní profesí filmový skladatel a dirigent orchestru Club Tango v elitní pařížské restauraci La Coupole. Na albech a někdy i na koncertech se skupinou vystupuje celá plejáda hostí: zpěvačky i muzikanti, na scéně nechybí tanečníci. V kategorii dnes světově úspěšného electrotanga patří Gotan Project k průkopníkům i hvězdám první velikosti, vystupovali v pařížské Olympii, vídeňské Opeře a v Hollywood Bowl v Los Angeles.

Jejich hudba pronikla do světově úspěšných TV programů (Sex ve městě) i filmů, např. Smím prosit (Shall We Dance) s Jennifer Lopez a Richardem Gerem. U nás je dobře známá především skladba Epoca, která se objevila v TV reklamě na mycí prostředky Calgonit.

Více na www.respectmusic.cz

Tagy: Rachot, Gotan Project, Divadlo Archa, Tango 3.0

Rubrika: Články, 27. prosince 2010, RachotKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama