METANCITY – nejen Hip hop

Toxique po roce znovu ve Stounu, poslechni si Outlet People naživo

„Rok a měsíc po „premiéře“ se do Stounu vrací skupina Toxique, držitel ceny Anděl 2008 za objev roku,“ říká a nadcházejícím koncertu kapely dramatutrg známého frýdecko-místeckého klubu Kamil Rudolf. Ve čtvrtek 25. listopadu se muzikanti v čele s Klárou Vytiskovou představí v rámci turné k novému albu, které vyšlo letos v září.

Hudba Toxique jde napříč hudebními žánry. Sami členové tvrdí, že hrají hudbu na pomezí retropopu, souljazzu a grooverocku. Zpěvačka kapely Toxique Klára Vytisková (24) pochází z muzikantské rodiny. Jejím otcem je kontrabasista Vladimír Vytiska, který mimo jiné působil v 80. a 90. letech ve skupině Nerez. Hudbě se Klára věnuje od dětství, krom zpěvu, který studovala na Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka, hrála i na housle, saxofon a klavír.

Recenze nového alba jsou velmi příznivé, například server idnes.cz uvádí: „Nasazení, s jakým se Toxique vrhli do druhé desky, se vyplatilo a změna, kterou prošli, není kostrbatá. Album Outlet People zaujme už lesklou černí na jednoduše efektním obalu. Po jeho poslechu už v souvislosti s kapelou nepůjde používat slovo retro. Nezáleží na tom, jestli je to strategie, nebo náhoda, ale vlna elektropopu, kterou Toxique na novince sjíždějí, jim rozhodně sedne. V novém kabátu se totiž neztratilo to zásadní – smysl pro silné melodie a charizmatický zpěv Kláry Vytiskové, který je stále rozpoznatelný a jeho ujetost pořád balancuje přesně na hranici mezi rozverností a afektovanou otravností tak, aby na tu špatnou stranu nepřepadl.“

„Myslím, že hudba z nové desky je nanejvýš zajímavá a pro mnohé i překvapivá,“ komentuje nové album dramaturg klubu. „Fanoušci kapely i ti, kteří jejich hudbu na živo ještě nezažili, by neměli váhat a do Stounu v sobotu 25. listopadu rozhodně zajít. Bude to stát za to, už proto, že skupina přijíždí s novou scénou a novými aranžemi, které jsou podstatnou součástí celého vystoupení!“ zve na koncert Toxiků Kamil Rudolf.

Vstupenky v ceně 120 Kč jsou k dostání v předprodeji v Beskydském informačním centru na Zámeckém náměstí ve Frýdku a na Náměstí Svobody v Místku. Dále se vstupenky prodávají v Ostravě ve Skate Shopu Titty Twister na Nádražní ulici 29 (zastávka tramvaje Stodolní) a samozřejmě ve Stounu ve dnech, které jsou uvedeny v programu a to od 18 hodin.

www.stoun.cz

Tagy: Toxique, Klára Vytisková, Outlet People, koncert, Stoun

Rubrika: Články, 17. listopadu 2010, StounKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama