METANCITY – nejen Hip hop

IdeaFatte už tuto sobotu v klubu Stoun, to si přece nemůžeš nenechat ujít

V sobotu 23. října večer se ve frýdecko-místeckém Stounu rozjede hip hop party, jejíž hlavní hvězdou budou zlínští IdeaFatte.

Kapela IdeaFatte byla založena dvěma hochy ze Zlína v září roku 2005. Oba dva dříve působili ve vlastních projektech, kde se však nemohly na plno prosadit jejich hudební vize. MC Idea se přes svůj nízký věk dokázal rychle vypracovat na jednoho z nejlepších domácích freestylerů, kde dnes patří mezi absolutní špičku. DJ Fatte působil v zlínské kapele De Fuck To, kde působil zejména jako producent. Po několika společných koncertech s velmi příznivými ohlasy přišel plán na vydání prvního singlu a také potřeba mít vlastního DJe s dovednostmi na poli turntablismu. V lednu 2006 je do kapely přibrán DJ Aka, vicemistr ITF CZ 2006 Advancement Class a nově také vicemistr IDA CZ 2006 Technical Category.

V březnu 2006 vychází na labelu BBRekordy první 12″ singl IdeaFatte & DJ Aka Máme Vás / Pocta Favoritům / Ty Chceš Já Mám. Máme Vás se rychle stává populární skladbou a předznamenává cestu kterou se bude IF ubírat. Následuje několik měsíců koncertování po celé České Republice a Slovensku. Idea se věnuje natáčení svého rapového mixtapeu kam si mimo domácího Fattea a Aky pozval sbírku zvučných jmen CS scény jako jsou DJ Mike Trafik (zde jako producent), Zverina, Deckl aka DTonate a mnoho dalších. Mixtape s názvem Malý Pepek vol. 1 vychází 30. června 2006 na vlastním labelu Ty Nikdy Records. Následovaly další vinyly IdeaFatte & DJ Aka Sex o Textu, Útěk z Věznice Bota a Diary of a MC s hostujícím UK rapperem EmDeem.

Za poměrně krátkou dobu své existence si připsala na konto koncerty na tak prestižních akcích jako jsou Hip Hop Kemp Festival, Urban Rapublic Festival, Semtex Culture Festival a mnoho dalších.

V lednu 2007 kapela vydala očekávaný debut 365 pod labelem BBRekordy s prestižnímy hosty jako Strapo, Indy, Moja Reč, Philip TBC, Opia, DTonate. V červnu 2007, po více než roční spolupráci, odchází DJ AKA. Kapela, už bez koncertního DJe vydává v roce 2008 na svém labelu Ty Nikdy Records novou desku Mezitím. Začátkem roku 2010 se objevuje zatím poslední album Doma a po letních prázdninách mixtape Plus, který představuje nové tváře na labelu.

Tagy: IdeaFatte, Doma, Plus, Stoun, Idea, Fatte, Ty Nikdy

Rubrika: Články, 20. října 2010, StounKomentáře

08.07 - 21. října 2010

 

srpnový mixtape ,,PULS\" :)))) tady někdo zapoměl na korekturu:)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama