METANCITY – nejen Hip hop

Oliver Lowe konečně vydává svůj debut, na jazzovém labelu Peníze nebo život!

Ve spolupráci nezávislého labelu Everydays a jazzového labelu Amplión Records vyšlo 11. října 2010 album Oliver Lowe & Friends – Peníze nebo Život. Debutová deska rappera a producenta Olivera Lowe, na kterou si pozval řadu hostí, vychází z jazzových a soulových kořenů, které jsou obepnuty hiphopovými beaty.

Je tomu zhruba rok a půl zpět, kdy na albu začal Oliver Lowe pracovat. Se svými nápady chodil za lidmi jako jsou skladatel Jan Salák (Sasa), multiinstrumen­talista Lukáš Mareček, kytarista Petr Benýšek, pianista Jozef Holly a Ondřej Žatkuliak, který vytvořil většinu hudebních koster a po(d)kladů a postaral se i o finální zvuk.

Do svého studia Kitchen si Oliver následně zval muzikanty, se kterými natáčel do hudeb výše zmíněných producentů další nástroje a své rapové pasáže. Mezi těmito muzikanty byli např. Pavel Hrubý (saxofon), Belgičan Stefan Coltura (housle), Radimo (saxofon, flétna) a další. Na desce se podepsali i hudebníci ze zahraničí, slovák Lubor Priehradník (trubka) nebo Tomáš Zeman (trubka) žijící v Anglii, se kterými komunikoval přes internet.

Na mikrofon si Oliver pozval hosty mezi nimiž jsou funkčný veterán Vec (Trosky), momentálně nejproduktivnější rapper ve hře Idea (IdeaFatte), věčně usměvavá zpěvačka Erika Fečová (Navigators), někdejší král freestylu Rest, pan lyrik MC Jelínek (Dezrechts) a další. Většinu práce, co se skrečů týče, si na svá bedra rozdělili djové Opia a Alyaz, dále Flux, 3ck a Trusty. Dohromady tahle parta lidí vytvořila desku, která boří zaběhlé představy o tom, jak má vypadat ”české hip hopové album”.

Jak říká sám Oliver: “Už roky kupuju vinyly a cds svých oblíbených interpretů napříč všemi možnými hudebními žánry. Mám rád desky co mají nápad, kvalitní grafiku, pořádnej booklet a zvuk. Něco co si můžeš strčit do police, jednou za čas to vytáhnout, prohlídnout si to, pustit a vědět, že jsi podpořil dobrou věc. Přesně to jsme se snažili vytvořit i my. A já myslím, že se nám to povedlo. Na youtube videu (níže) si můžete celé album poslechnout a případně cd koupit na WWW.EVERYDAYS.EU. Jsou tam i balíčky CD+TRIKO za zvýhodněnou cenu. Mrkněte na to. Chtěli bychom tohle album dostat na vinyl. Předem děkuju všem co tuhle desku podpoří. Díky!.”

Deska Oliver Lowe & Friends – Peníze nebo Život vyjde brzy také v instrumentální verzi. Do konce roku se můžete těšit na jeden videoklip, který bude na jaře příštího roku následovat další.

Tagy: Oliver Lowe, Peníze nebo život, Amplión, Lidi jsou zvláštní

Rubrika: Články, 15. října 2010, AmpliónKomentáře

23.43 - 26. října 2010

big up  

supr deska,oliver je vyborny lyrik…vic takovych!


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama