METANCITY – nejen Hip hop

Há jedna šestka se vrací (do Stounu)

Nemine rok, aby v legendárním frýdeckomísteckém klubu nezahrála bratislavská hip-hopová formace H16. „V sobotu 25. září to bude už po páté, což je vlastně už půlkulaté jubileum,“ říká dramaturg Stounu Kamil Rudolf a dodává: „věřím, že hip-hop party, jejíž je H16 hlavní hvězdou, bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.“

Oficiální vznik skupiny H16 se datuje na léto roku 2003. Za mikrofony stojí trojice Kardinál Korec, Cigo a Koko Šajs, za technikou dvojice producentů Grimaso a Abe + DJ Yanko Král, toť kompletní sestava H16.Všechno to začalo singlem o šesti písních Jednašeska ftvojom klube (2004). Na tento singl jedním beatem přispěl kmotr slovenského rapu Vec a producent a rapper skupiny AMO jménem Opak. Ten vyšel jako vinyl singl a zároveň jako EP na CD.

Debutové album H16 Kvalitný materiál vychází o dva roky později (2006) a po pár týdnech prodeje získává platinovou desku. To H16 katapultuje na vrchol česko-slovenské hip-hopové scény (po boku kapely Kontrafakt). Skupina se dostává do povědomí postupně nejen v hlavním městě, ale také za hranicemi Slovenska.

3. května 2008 vychází u stáje EMI předposlední album s názvem Čísla nepustia. Album obsahuje 16 písní a osm z nich hudebně ošéfoval Grimaso, 6 instrumentálních obstaral Abe a po jedné produkci přispěli Otecko a pražský DJ Wich. Na album si H16 přizvalo pár hostů: Vec, Supa a Michadelik (Moja reč) a Hugo Toxxx (Supercrooo). Album se nahrávalo ve studiu Sound Fabrik pod zvukovou taktovkou mistra Jazzyho.

Zatím poslední počinem HáJednaŠestky je mixtape Antivirus z loňského roku. Najdeme zde jak nové, tak staré nevydané skladby a vítězný remix k písni Luďom jebe. O hudební podklad se stará klasická producentská dvojka, ale objevují se zde i hosté jako D-Tonate, Emeres, Vecko a další.

“Stoun si pro svoje poslední vystoupení vybrala frýdecko-frýdlantská partička Špatnej zvuk” informuje Kamil Rudolf, „a to je další z důvodů, proč by se příznivci hip-hopu měli v sobotu 26. záři zastavit. Program večera doplní frýdecko-místecký MC Tart a DJ’s Burcho, Bjaly a Shupsta. Dorou zprávou pro zákazníky T-Mobile je, že vstup je přijde na 50 Kč, ostaní budou muset obětovat 120 Kč” doplňuje dramaturg Stounu.

Tagy: H16, Stoun, Špatnej zvuk, MC Tart, Čísla nepustia, Kardinál Korec, Otecko

Rubrika: Články, 16. září 2010, StounKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama