METANCITY – nejen Hip hop

Ikonik Boombox: DJ Shadow nás už za pár dní vezme na nevídaný výlet

Již 10. srpna se Praha dočká jedné z nejočekávanějších hudebních lahůdek letní sezóny! Kultovní americký DJ, producent a člen známého labelu Ninja Tune, nám tu poprvé v klubu představí svou futuristickou audio-vizuální performance, která vám vezme dech. Dokonalá autorská one-man show, kombinace sampleru, gramofonů a CDs a v neposlední řadě synchronizovaná video projekce jsou nepostradatelnou součástí vystoupení této ikony svého žánru. Ať to vezmeme z kteréhokoliv konce, bude se jednat o naprosto nezapomenutelný zážitek…

Ostatně sám hudební mistr se na téma nadcházejícího koncertu nechal slyšet: „Na tohle turné jsem natěšený hned z několika důvodů: kvůli nový muzice, kvůli jedinečný audiovizuální prezentaci a hlavně kvůli místům, která navštívím – spoustu z nich vůbec poprvé. Mám takový pravidlo – že si s každou show zvedám vlastní laťku. Doufám, že si to fanoušci užijou a ocení, co jsme do toho dali. Cestovat po světě, vyměňovat si muziku a nápady… Právě o tom by život muzikanta měl být, ne?“ vyjádřil se nadšený hudebník.

Nedlouho na to Shadow vydává svou dřívější tvorbu v podobě kompilace Preemptive Strike a další úspěch následuje díky jeho účasti v projektu UNKLE s debutovým albem Psyence Fiction, na kterém kromě par'áka Jamese Lavella spolupracoval s Thomem Yorkem z Radiohead, Richardem Ashcroftem z The Verve, nebo Mike D z Beastie Boys. Jeho reputace se tím dostává ještě k širšímu publiku, jeho jméno se stává stabilní zajetou značkou nejen na elektronické scéně.

Šest let po úspěšné debutu přichází druhé studiové, žánrově pestřejší, album The Private Press, ze kterého vzešly singly – vokální Six Days, nebo nezvykle svižná You Can't Go Home Again. Ten samý rok se Josh, coby respektovaný turntablista, několikrát objevuje v legendárním dokumentu Scratch, věnovaném historii scratchingu.

Nejlepší možnost vidět a zprostředkovaně zažít atmosféru a hloubku vystoupení DJe Shadowa přineslo DVD In Tune And On Time z roku 2004. Dokonalá autorská one man show, kombinace sampleru , gramofonů a CDs a v neposlední řadě synchronizovaná video projekce, která je nepostradatelnou součástí joshových vystoupení. Nezapomenutelný zážitek i na obrazovce.

Zatím poslední studiovou deskou DJe Shadow je čtyři roky starý The Outsider, který pro hodně fanoušků přinesl velké překvapení. Josh Davis na této desce spolupracuje s hyphy rappery z okolí San Francisca, nechybí tu ale ani jeho „špinavý“ rukopis v podobě několika eklektických skladeb.

Během své kariéry DJ Shadow spolupracoval s velkou řadou DJs, producentů, rapperů a zpěváků, mezi kterými, kromě výše uvedených, například najdeme jeho dlouholetého parťáka Cut Chemist (společně přinesli mixované série „Brainfreeze“ a „Product Placement“), Mos Def, Blackalicious, Cage, Zack de la Rocha, nebo Kool Keith. V současné době DJ Shadow pracuje na novém studiovém materiálu.

Tagy: DJ Shadow, Ikonik Boombox, Endtroducing, The Outsider, Lucerna Music Bar

Rubrika: Články, 8. srpna 2010, BoomboxKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama