METANCITY – nejen Hip hop

Ostravu zaplaví barvy - přijíždí putovní graffiti festival United Colours Tour 2010

Třetí ročník graffiti festivalu United Colours, který pořádá Khomator a jeho výtvarná skupina Sprayart 34, letos přivítá již potřetí kvalitní writery z Česka, Slovenska a Polska. Letošní ročník však bude specifický, jelikož tento festival neproběhne pouze v Havířově, jak tomu bylo v předchozích dvou ročnících, ale zavítá také do Ostravy a Bohumína.

Po úspěšné červnové zastávce v Havířově, kde se předvedlo více než 70 writers, se festival přesune do Ostravy, kde proběhne od 23. Do 25. Července 2010. Časově i finančně náročný projekt může být realizován především díky podpoře z programu Make a connection (Připoj se), společného programu Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnosti Nokia.

Posláním projektu United colours tour 2010 je dát nový xicht nevzhledným plochám městské zástavby rukama povolaných writers a široké veřejnosti ukázat, že graffiti nejsou jen o klikyhácích na domech a vlacích. Cílem je také vytvořit platformu pro seznámení a výměnu zkušeností jednotlivých writers ze sousedících zemí.

V Ostravě proběhne tento festival v obvodu Nová Ves, konkrétně na odhlučňovací stěně, která stojí u hlavní komunikace vedoucí ze Svinovských mostů směrem do centra. Viz: http://www.khomator.com/…/novaves.jpg

„Tuto skvělou a nevyužitou plochu jsme dostali k dispozici díky ochotné starostce městského obvodu Ostrava Nová Ves, paní Janě Kubové, se kterou dlouhodobě spolupracujeme a která podporuje aktivní a kreativní mladé lidi,“ uvedl Nikola Vavrous alias. Khomator, který je hlavním organizátorem celého projektu.

Na dané ploše vznikne rozsáhlá graffiti production na téma „future city“ – tedy jakási vize budoucnosti. Předvede se zde více než dvacet pozvaných umělců z ČR, Slovenska, Polska a jeden speciální host z Vídně. Díky partnerovi tohoto projektu, firmě Cemix, bude před festivalem celá stěna natřena specializovanými fasádními barvami nejrůznějších odstínů. Kromě pozvaných writers mají ostatní zájemci možnost zamalovat si v sobotu 24. 7. v blízkém podchodu, který vede pod zmíněnou hlavní komunikací. (Rezervace míst na emailu unitedcolours2010@seznam.cz) (cca 30 míst).

Writers budou mít v sobotu 24. 7. k dispozici pojízdný obchod s barvami a jinými potřebami pro graffiti, který provozuje specializovaná graffiti prodejna Street-art shop z Ostravy.

Více informací o projektu najdete na facebooku projektu pod názvem ,,united colours graffiti jam“ nebo na stránkách projektu www.myspace.com/united_colours.

Tagy: United Colours 2010, Ostrava, Nová ves, graffiti, legal graffiti, legální graffiti, Future City

Rubrika: Články, 20. července 2010, KhomathorKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama