METANCITY – nejen Hip hop

Tikající muž: Vzniká celovečerní dokument o WWW a výtvarnu Lubomíra Typlta / Teaser

Nový dokument o dnes již kultovní formaci WWW aktuálně natáčí nezávislá společnost Introspekt Film pod režisérskou taktovkou Marka Lančariče. Projekt Tikající muž bude kombinací dokumentárního a hraného filmu.

„Slibujeme zajímavý projekt, který mapuje minulost, přítomnost a budoucnost skupiny WWW – jedné z nejzajímavějších uměleckých skupin současnosti a blízké budoucnosti! WWW jsou ojedinělým úkazem tuzemské hudební, ale i výtvarné scény. Natočili první hiphopový videoklip Noční můra, patří mezi první rapové skupiny v Čechách. WWW jsou odlišní a originální, tudíž jsou hodni toho, aby jejich doposavadní zásluhy v oblasti kultury byly zdokumentovány a odhaleny široké veřejnosti,“ uvedl režisér Marek Lančarič.

Tématem dokumentu budou hlavně WWW a výtvarno Lubomíra Typlta. Dále pak historie českého hip hopu v kontextu s WWW, a v neposlední řadě experimentální audiovizuální činnost této formace. Autoři zdůrazňují vizuální stránku díla a jeho stylizovanou symboličnost.

Skupina WWW vznikla v Praze na počátku devadesátých let. Společně s PSH a dalšími skupinami, utvářeli tehdejší hip hopovou subkulturu, která je do dnešní doby spojována s graffiti, rapem a breakdance. Postupem času si vytvořili vlastní směr, vlastní proud, vlastní styl, který se stal jejich rukopisem – těžko definovatelný žánr na pomezí experimentální tvorby, rapu a poezie. WWW jsou ojedinělí právě spojením forem jako je hudba, slovo a obraz. Proto cena Revolver revue za rok 2009 připadla právě jim.

Cenou Revolver revue byly oceněny desítky českých tvůrců. Skupina se tak řadí mezi nejmladší oceněné undergroundové tvůrce současnosti. Umělecký potenciál skupiny však již delší dobu přesahuje evropskou úroveň.

„Na konceptu Tikajícího muže s námi spolupracuje Ondřej Anděra, Lubomír Typlt, David Vrbík, a další zajímaví tvůrci. Natáčecí období jsme zahájili počátkem roku 2010, premiéru můžeme očekávat koncem roku 2011, nebo počátkem roku 2012. To je závislé na dalších partnerech, s kterými vedeme jednání.“ uvedl producent projektu.

Mezi současné partnery projektu patří Red Bull Česká republika, FreeSam, Art media service, Bigg Boss, a v neposlední řadě bychom rádi poděkovali Institutu Dokumentárního Filmu, který svou roli v podpoře českých dokumentů plní opravdu skvěle.

Krátký teaser Tikající muž byl poprvé prezentován na závěrečném koncertu, v rámci turné k albu Tanec sekyr, který se uskutečnil v pražské Meet Factory. Dále nám byla umožněna příležitost prezentovat teaser na přehlídce dokumentů České televize, v kině Atlas.

Všichni ostatní, kteří dosud neměli šanci zhlédnout teaser na zmíněných akcích, tak mohou učinit zde v online podobě zde anebo tady.

Tagy: Tikající muž, WWW, Tanec sekyr, Lubomír Typlt, Marek Lančarič, Revolver Revue 2009, Noční můra, hip hop, Introspekt film

Rubrika: Články, 8. července 2010, Tikající mužKomentáře

14.31 - 8. července 2010

respekt – respekt – respekt …  


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama