METANCITY – nejen Hip hop

Hell Hath No Boombox: Clipse, DJ Kid Fresh a další váleli v Lucerna Music Baru

Boombox série pokračuje neohroženě ke svému třetímu výročí. Ve středu 9. června tak díky těmto borcům do pražského Lucerna Music Baru zavítala dvojka z Virginia Beach – Clipse. Přestože středeční noci nebývají tak dlouhé, jak by si jistě mnozí alespoň pro tentokrát přáli, nebyla by to Boombox akce, aby nechybělo něco navíc. Tentokrát mezi pozvaný vyčníval ITF a DMC šampion DJ Kid Fresh, kterého můžete znát z crew Lordz of Fitness a kterého si momentálně nejvíce užívají ve východní a jihovýchodní Asii, kde momentálně působí. Lokální dění pak reprezentovali slovenský veterán Vec za zády se Zverinou a doplněný o Moju Reč.

Po mírném rozehřátí od Chocolatica a Tuca, kdy to málo lidí, co v klubu bylo, spíše vykecáválo na baru, přichází na scénu stále funkční Vec krytý stále živým Zverinou, bez kterého už by to snad ani nešlo. Hutný začátek v rockovém duchu se spíše s menším úspěchem snaží přítáhnou lidi nebo je aspoň přepnout na jinou vlnu. Střídačkami a doplňováním se Supou a Delikem dostáváme energickou show, které bohužel chybí natřískané publikum, byť nějaký support samozřejmě od lidí dostávají. Více než zajímavým spestřením bylo blahopřání k narozeninám DJ Wiche (myslím, že celá redakce s připojuje ke gratulaci a úspěšnému šíření dobrého jména české hudební produkce), bohužel bez adekvátní odezvy.

Po slovenském hip hopu na chvíli nastupuje DJ Kid Fresh se svým typickým „je mi jedno, z jakého šuplíku“ stylem a precizně mixuje party hity. Zpracování, invence a opravdu ujetým nápadem s jemnýma ozvěnama, které dodávali tolik potřebném napětí, způsobil jediné – lidi šli na bar. Holt ucho českého fanouška hip-hopu by asi potřebovalo ještě trošičku pootevřít. Slyšet můžeme samozřejmě i práci s koly z oceli a těšit se tak na jinou blízkou akci. Ale zpět do Lucerna Music Baru, kde už se pomalu mění sestava na pódiu.

Za gramce se dere doprod Clipse a začíná typický warm-up s aktuálními i klasickými hity. Netrvá však dlouho a z podzemí se nahoru derou Pusha-T a Malice. Před zlatě vyblískanou stagí s erbem Clipse už začíná být odpovídající hustota fandů a je možné otevřít část večera, na kterou dnes většina z nich čekala. Vše začíná intro z aktuálního alba Til the Casket Drops, husí kůži nahánějící a naléhavá Freedom – zároveň vynikající záležitost představující tuhle dvojku, jaká je dnes. Na další aktuality si ale budeme muset ještě počkat, teď je totiž čas na náhled do historie.

Většinou slyšíme věci z desky Hell Hath No Fury, která dala jméno i dnešní Hell Hath No Boombox party. Pecky jako Momma, I'm So Sorry nebo Keys Open Doors nenechávají chladnými prakticky nikoho, dav spolupracuje a baví se. Samozřejmě zazní pecka, která Clipse dostala do povědomí fandů gangsta rapu i za hranicemi Hampton Roads, sice What Happened to That Boy, kde hostovali Birdmanovi (v tomhle tracku pod alter egem Baby). Prrrrr, a na hlavu ti přiletají rýmy od dalšího parťáka z Re-Up Gang, který klukům dneska dělá support, Ab-Liva a Cot Damn z debutového Lord Willin'.

Po rekapitulaci diskografie Re-Up a Clipse dostáveme singl Grindin' ze zmiňovaného debutu. Fandové odpovídají a party pokračuje s Mr. Me Too. Konečně se otevírá prostor pro nové věci. Uklidněná Champion nám řiká, kde chlapy dneska jsou a otevírá tak Til the Casket Drops. Gradujeme s hostovačkou od nepřítomného Kanye Westa v úderné Kinda Like a Big Deal – sorry, bylo třeba to říct! Pro přimenutí toho, že domu půjdeme v tričku je hit minulého léta I'm Good. Co všechno zmůže trh se s nadsázkou dozvídáme z Popular Demand. Najednou jsou ale kluci pryč a krutosti jako Door Man nebo třeba Hello New World už pouští jenom DJ.

Party udržují do rána ještě Tuco a Kid Fresh. Nejzvláštnější je, že na parketu se zdržuje poměrně dost holek, což je samozřejmě vynikající příslib do budoucna a jen doufejme, že to děvčata nepřestane bavit – dokonce i na juke (uff).

Celkově si myslím, že večer nemohl nikoho zklamat, byť často byl jasný half playback a možná nezazněly některé důležité pecky. Pusha-TMalice si určitě prožili svoje, ale je dobré, že až na výjimky vyloženě gangsta pecky nezajeli, protože ve středoevropském kontextu by působily spíše směšně – a díky za to. Zbytek byl hezký přehled repertoáru, který kluci dodávají pod značkou Clipse.

Mimo ně byl ale večer spíše zklamáním, byť ve středu se nedá moc počítat, že lidi budou akční, ale přece jen Kid Fresh je jméno, které plní kluby v nejexluzivnější destinacích na světě a určitě by nebylo od věci mu ukázat, že i Praha to umí docenit. Jisté je, že Boombox ti bude dál pod nos přinášet kvalitu ať si to zasloužíš nebo ne – 24. června se připrav na hip hop bez obalu v podání dead prez.

Tagy: Hell Hath No Boombox, Boombox, Clipse, Pusha T, Kid Fresh, Lucerna Music Bar

Rubrika: Články, 21. června 2010, FreezingKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama