METANCITY – nejen Hip hop

Opava Culture Festival už za necelý týden propojí hip-hop, reggae, sport i graffiti

Už zbývají necelý týden do velice zajímavé akce, která se odehraje v Městských sadech v Opavě. Jedná se vůbec o první subkulturní open air v Opavě. Pořadatelé tohoto eventu pro nás přichystali dva celé dny nabité kvalitní muzikou a velice zajímavým doplňkovým programem. Páteční hip hopovou noc v sobotu vystřídá reggae, dancehall a drum and bass. Krom jiného návštěvnící můžou čas trávit některou z volnočasových aktivit jako je například skateboarding nebo graffiti jam. Lineup také nabízí dostatečnou kvalitu.

Headlinery pátečního večera budou zlínští DeFuckTo, lineup doplní opavští Ryes a HBM, La Resistance společně se Stray Side. Mezi DJ's naleznete opavské stálice DJ Mouu a DJ Peck-lo, nebo DJ Ba2s a člena zlínské crew DeFuckTo DJ Lowa. Vstupné na páteční noc do šapita je krásných 90 Kč, sobotní program je zdarma.

V sobotu pak během celého dne můžete poslouchat nejen reggae a dancehall, ale i hip hop a příbuzné žánry. Headlinerem sobotního večera bude německý zpěvák U-Cee, člen formace Royal Family, který vystoupí společně s francouzským selektorem Damalistikem. Lineup doplní opavští Bad Boyz sound, ke kterým se připojí MC Dreadalist. Dále selecta Skree z formace Lion Movement, opavsko-ostravští Wicked Sound a Ostravskaband. Po půlnoci nabere program jiných obrátek a za gramofony spatříte DJ Devyba, člena party Squat 676 hrajícího nefalšovaný jungle a drum and bassové deejaye Spam a Majal.

STAROPRAMEN NA ČEPU

Od pátku až do nedělního rána se budete moct občerstvit na některém z barů nebo jednom ze čtyř výčepů. Na čepu bude Staropramen a nealko pivo za jednotnou cenu 26 Kč. V drink baru budou připraveny různé lihoviny, ale i míchané drinky za lidové ceny.

V případě, že vás přepadne hlad a nebudete chtít jít až domu, můžete si dát z našeho grillu některou z připravených lahůdek. Steaky, klobásky, párky nebo bramboráky pro vás budou dostupné po celý den a večer. Svačinu si sebou nosit nemusíte, celá akce je postavená na lidových cenách.

PAINTBALL PRO TEBE A CELOU PARTU

Od sobotního dopoledne vyroste, vedle amfiteátru, v Městských sadech paintballové hřiště. Zdarma si můžete zapůjčit zbraně a oblečení. Hra je časově neomezená a platíte jen za kuličky. Můžete si vyzkoušet tuhle jedinečnou adrenalinovou zábavu od Gangster's Pa­intball Opava. Crew, která jako jediná v Opavě provozuje paintballové hřiště v podzemním krytu v centru Opavy.

VODNÍ FOTBAL

Fotbal je hra, kterou snad není třeba nikomu představovat. Vodní fotbal je zábavná aktivita, u které se s partou dostatečně vyřádíte. Skluzy, nůžky, fintičky a parádičky na vodě vás určitě pobaví. Jeden zápas trvá půl hodiny a pro hru je třeba alespoň šest hráčů.

SKATEBOARDOVÝ JAM

Ve spolupráci se skateshopem Xride.cz a growshopem Klečka.cz jsme pro vás připravily skateboardový jam. Nejlepší jezdci budou za nejlepší triky odměněni věcnými cenamy. Můžete počítat se špičkou opavských skateboardistů, ale tajně doufáme, že se jamu zůčastní nejlepší jezdci z celého Slezska. Třeba že není skateboarding vaším oblíbeným sportem, můžete se podívat a podpořit všechny „dávající“ borce.

GRAFFITI JAM

Pozvali jsme několik známých undergroundových writters, připravili jsme pro ně sololitové desky a ostravský Street Art Shop dodal několik canů. Máte jedinečnou možnost vidět tyhle moderní umělce, dnešní doby, tvořit. Graffiti jam bude probíhat hned vedle skateparku a vy máte možnost shlédnout na jednom místě opravdovou streetovou kulturu.

ŽÁDNÉ OBAVY ZE ŠPATNÉHO POČASÍ

Uvědomujeme si, že počasí je jediná věc, kterou nemůžeme ovlivnit. Protože nám příprava a realizace zabrala spoustu času a vynaložené finance také nejsou nejmenší, pojistili jsme se i proti nepřízni počasí. Celá hlavní hudební produkce se odehraje v zastřešeném šapitu s kapacitou 400 míst. Naproti hlavního podia bude navíc postaven pivní stan staropramen s několika místy k sezení a kapacitou 200 osob.

KOUPALIŠTĚ V MĚSTSKÝCH SADECH

Výhledově by počasí o víkendu 11. a 12. června mělo být kolem 27°C. V případě, že by se konečně počasí umoudřilo, můžete navštívit Městské koupaliště, které Opavákům není třeba představovat, ale pro mimoopavské návštěvníky festivalu je třeba říct, že koupaliště se nachází cca sto metrů od skateparku a padesát metrů od hudební stage.

MINIGOLF

Hned vedle koupaliště se nachází minigolfové hřiště. Areál městských sadů nabízí skvělé možnosti, jak si užít víkend. Snažili jsme se pro vás připravit aktivní zábavu po celý víkend a minigolf je jednou z možností, které městské sady nabízí.

Tagy: Opava Culture Festival, Ryes, DeFuckTo, La Resistance, U-Cee, Damalistik, Opava, graffiti

Rubrika: Články, 6. června 2010, RadekKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama