METANCITY – nejen Hip hop

3GGA & Emiliano dvakrát na Moravě, dojdi na pořádné reggae v Opavě a Prostějově

Opavský klub Art zahájil předprodej lístků na reggae a dancehallovou show na které se představí domácí, regionální ale i zahraniční vystupující. V pátek 21. května v Opavě anebo v sobotu 22. května v prostějovském klubu Apollo 13 můžete vidět show dvojice 3gga & Emiliano a dalších vystupujících. Lístky můžete zakoupit už nyní na recepci obecního domu za cenu 60 Kč, na místě bude cena lístků 80 Kč.

Celý večer otevře ostravská ska reggae world music kapela Sultan Soliman. Tato sedmičlená formace není v Opavě poprvé, odehráli zde již několik koncertů. První demo natočili Sultáni v roce 2002, druhé v roce 2003, a o rok později vzniklo první regulérní album – Rasta Esta Music. Své druhé album, nesoucí název Dva, pokřtili v listopadu loňského roku v klubu Marley. Vystoupení Sultánů můžete slyšet od 21.00 hodin.

3GGA, neboli Osayande Michael, začal svou kariéru v roce 1999. Poté, co cestoval z jeho rodného Beninu (Nigérie) do Madridu, dorazil do Rakouska, kde se usadil a začal vystupovat jako 3GGA. Velmi brzy poté se stal jedním z nejvíce uznávaných a akreditovaných DJs a MCs ve městě. Po vydání jeho prvního singlu 3gga Culture následovalo v roce 2006 vydání prvního alba In Di Ghetto, na kterém se, kromě jiných, podílel i Daddy Freddy. Rok 2007 a spolupráce s Million Stylez vedla k nahrání hitu Crying Out, který dostal hodně prostoru v evropských médiích. Další singl Sweet Reggae MusicAfrican China předcházel vydání druhého alba Bad Outta Road, které spatřilo světlo světa v roce 2009. Spolupracoval na něm s umělci jako Mad Killah, Millions Hilton, Lexie Lee, Bongo Chilli, Perfect, African China, Daddy Showkey, Ronny Trettmann … a s mnoha dalšími!

Společně s 3ggou vystoupí druhý zpěvák, největší talent rakouského reggae, Emiliano. Tato dvojice spolu vystupuje často, ovšem i Emiliano má vlastní tvorbu, která je většinou produkována u Vídeňského soundu Bassrunner production, který vypouští na svět riddimy s přednímy světovými artists, jako například Busy Signal, Ward 21, Collie Buddz apod. Opavské publikum mohlo spatřit našláplou show v kombinaci 3GGA & Emiliano například na slovenském festivalu Uprising. Můžeme se těšit na ďábelskou dancehallovou show v podání tohoto dua, které bude backováno domácím soundem Wicked Sound. Afterpárty se až do rána bude odehrávat pod taktovkou Coltcha United soundu z Ostravy.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou show. V předprodeji na recepci Obecního Domu můžete koupit lístek za 60 Kč na místě potom za 80 Kč.

Tagy: 3gga, Emiliano, Opava Art klub, Prostějov Apollo 13, Sultán Soliman, Coltcha United

Rubrika: Články, 6. května 2010, RadekKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama