METANCITY – nejen Hip hop

Navigators pokřtí My Place již za necelý týden, na místě už bude k dispozici!

Po dvou letech koncertování a tříměsíční práci ve studiu je druhé album Navigators konečně na světě. K uším posluchačů se sice dostane až po samotném křtu, nicméně první ohlasy naznačují, že půjde o desku velmi výjimečnou, a to nejen v kontextu české hudební scény. Například Tom Coyne, kterému prošly pro rukama nahrávky takových hvězd jako Sade, Beyoncé nebo Michael Jackson, je z My Place přímo nadšený: „This is just an incredible album!!!,” reagoval mistr masteringu na skladby, kterým, stejně jako v případě předchozí desky Navigators Sky Travellin’, dodal finální zvuk.

Že se Navigators nespokojí s průměrem ukázalo už originální video se sirkami k pilotní skladbě My Place, jehož autorem je mladý režisér Pavel Fuksa. Ten se do kapely doslova zamiloval: “S Navigators jsem se poprvé potkal v roce 1991 na sjezdovce v Gstaadu, poté v roce 1995 na festivalu v Poznańi a naše třetí setkání proběhlo v roce 2001 na předávání hudebních cen Hudebně-vzdělávací akademie v Záporoží. Na všech setkáních jsem na členech skupiny obdivoval jejich neutuchající energii v prorážení olověných hranic hudebních žánrů a jejich žonglérské kousky s aranžmá, dirigentským uměním a marimbou.”

Fuksově netradičním uměleckém počinu se nešetří superlativy na řadě světových grafických serverů a velký úspěch má i mezi diváky a posluchači – již několik dní po nasazení bylo na youtube My Place nejhranějším českým hudebním videoklipem a svou pozici si udrželo téměř týden. Video do svého vysílání zařadila kromě Musiq1 a Óčka také největší německá internetová hudební televize tape.tv.

Také další klip – Do Something v režii Allana Šuberta – slibuje nestandardní podívanou – vystupují v něm několikanásobní mistři světa v electric boogie, video dance a break dance, kteří předvádějí triky nad nimiž zůstává rozum stát. Premiéra videa proběhne na slavnostním křtu 29. dubna v pražském Lucerna Music Baru, kterého se v roli kmotra zúčastní Roman Holý.

Album My Place spojilo dohromady řadu zajímavých osobností z nové generace nejlepších českých hudebníků – s Navigators spolupracovali celosvětově uznávaný hráč na „hammondky“ Ondřej Pivec, prvotřídní kontrabasista Josef Fečo a smyčcový kvartet, pro nějž připravil aranže Viliam BérešToxique. Album vyjde na SubPub records a to v CD i v limitované LP verzi. Křest desky se uskuteční 29. dubna v Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou limitovány!

Tagy: Navigators, My Place, Do Something, křest, Lucerna Music Bar

Rubrika: Články, 24. dubna 2010, LMBKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama